Naga MarketsWczorajsza sesja prawdopodobnie zapisze się w historii. Tak silnej przeceny na rynku akcji nie obserwowaliśmy od dłuższego czasu. W poniedziałek wyprzedaż na niektórych rynkach przekraczała 6%! Sporo działo się także na metalach szlachetnych, czy surowcach energetycznych. Cena złota wystrzeliła w górę, a ropa traciła ponad  5%. Co dalej, czy to początek czegoś większego, a moze chwilowa panika?


Rynek akcji nurkuje przez koronawirusa

  • Światowy rynek akcji w panice w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa poza granicami Chin
  • gwałtowny wzrost liczby potwierdzonych przypadków  w Iranie i we Włoszech
  • Włoski indeks giełdowy zamyka się ponad 5,5% pod kreską
  • WIG20 spada poniżej psychologicznej bariery 2000 pkt
  • Indeksy w USA kontynuują wyprzedaż, najmocniej stracił Nasdaq (-3,7%)
  • Z kolei o poranku widać dalszą przecenę w Chinach, odbija jednak południowokoreański KOSKI (+1,2%), który wczoraj stracił blisko 4%

Włoski indeks giełdowy traci ponad 5% nurkuje

Podczas wczorajszej sesji najmocniej ucierpiał włoski indeks giełdowy FTSE MIB, a to z powodu lawinowego wzrostu liczby zakażonych koronawirusem w tym kraju. Patrząc na wykres technicznie, indeks jeszcze przed weekendem znajdował się na najwyższych poziomach w historii, a wczoraj doszło do panicznych spadków. Porównując aktualną przecenę do poprzednich korekt można zauważyć pewną analogię. Wcześniejsze odcinki spadkowe były podobnego zasięgu,różni je jednak dynamika.

Niemniej w metodologii Overbalance należy się posługiwać zasięgiem cenowym, a ten jest niemal identyczny. Oznacza to, ze wyprzedaż dotarła do punktu kulminacyjnego. Jeżeli nie pojawią się tutaj kupujący, długoterminowa tendencja moze zmienić się na spadkowa. Dlatego też strefa 23000 – 23300 pkt powinna być kluczowa.

Wykres ITA 40
ITA 40, interwał D1

Zobacz również: Koronawirus pogrąża rynek akcji na świecie, WIG20 tonie!

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na wtorek 25 lutego

O ile wczorajszy kalendarz nie był bogaty w dane marko, rynki zostały zdominowane przez wiadomości dotyczące koronawirusa. Jeśli chodzi o wtorkową sesję, podobnie w kalendarzu nie ma dużej ilości odczytów. Niemniej trzeba zwrócić uwagę na kilka pozycji.

Przede wszystkim już o godzinie 8:00 poznamy wskaźnik PKB dla Niemiec za 4 kwartał ubiegłego roku, będzie to najważniejsze wydarzenie sesji europejskiej. Z kolei jeśli chodzi o godziny popołudniowe, czekają nas przemówienia członków FOMC i BoC, a także publikacja wskaźnika zaufania konsumentów wg Conference Board. Wtorkowy kalendarz zamyka cotygodniowa informacja API dotycząca akcji ropy naftowej.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com

Zobacz także: Bitcoin: Koniec z kryptowalutami w Rosji, FSB i bank centralny podjęły decyzję

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here