Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Panika na rynku akcji, dalsze wzrosty zagrożone?Podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy ponadprzeciętną zmienność na rynku. Indeksy giełdowe w Europie zanurkowały po informacjach o mutacji koronawirusa. Niemniej pesymizm wyhamował w drugiej połowie dnia, a indeksy w USA zamknęły się na symbolicznym minusie. Pozostaje więc pytanie, czy jest się czego obawiać, a może wczorajsza panika była przesadzona?

  • Bitcoin nieznacznie koryguje ostatnią zwyżkę, trend pozostaje jednak wzrostowy
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję pod kreską, S&P500 zamknął się 0,4% pod kreską, Nasdaq stracił 0,1%, Russell przecenił się 0,35%, na plusie dzień zakończył się tylko na Dow Jones, który zyskał 0,12%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się w tendencji wzrostowej, wczorajsza około 100 pipsowa przecena została szybko wymazana

Załamanie na rynku akcji

Początek wczorajszej sesji przyniósł silną przecenę na rynku akcji. Niepokój został wywołany przez doniesienia o odkryciu nowego groźnego szczepu koronawirusa. Zmutowany wirus ma dużo łatwiej się rozprzestrzeniać, przez co istnieje ryzyko wprowadzania dalszych obostrzeń. Może się także okazać, że obecna szczepionka okaże się nieskuteczna w walce z nową odmianą wirusa. Główne indeksy giełdowe w Europie zakończyły handel na solidnym minusie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przecena początkowo była widoczna także na rynku akcji w USA, jednak do końca sesji niemal cały ruch w dół został wymazany, indeks Dow Jones zamknął się nawet na symbolicznym plusie, wynoszącym 0,12%.

Patrząc technicznie na niemiecki indeks giełdowy, doszło do cofnięcia poniżej wrześniowych szczytów. Spadki wyhamowały dopiero na wysokości linii poprowadzonej po ostatnich lokalnych dołkach, która pozostaje kluczowym wsparciem w krótkim terminie. W przypadku jej wybicia – przecena może przybrać na sile. Oporem pozostaje strefa przy 13450 ptk.

wykres DAX
DE30 interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 22 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 22 grudnia. Dziś o poranku poznamy dane o PKB z Wielkiej Brytanii, a także odnośnie klimatu konsumpcyjnego GfK w Niemczech. Na kolejne odczyty przyjdzie czekać do 14:30, kiedy opublikowany zostanie PKB z USA. Z kolei o 16:00 na rynek trafią dane z rynku nieruchomości i wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here