Naga MarketsDonald Trump po raz kolejny miesza na rynkachPrzed nami kolejna sesja handlowa. Podwyższona zmienność z zeszłego tygodnia utrzymuje się. Wczoraj indeksy amerykańskie zanurkowały, spadki było widać także na europejskich parkietach. A to wszystko za sprawą braku porozumienia na linii USA- Chiny. Chiny odpowiedziały Stanom Zjednoczonym, od czerwca mają zostać podniesione opłaty celne dla towarów importowanych z USA. Jeżeli chodzi o nocne dane, kalendarz makro był właściwie pusty, nie było istotnych informacji, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek. Czego spodziewać się po dzisiejszej sesji? Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na EUR/USD, złocie, oraz indeksie Nasdaq i DAX. 


Donald Trump: za 3-4 tygodnie będziemy wiedzieć czy umowa handlowa dojdzie do skutku

W nocy Donald Trump skomentował, że za 3 do 4 tygodni okaże się czy umowa z Chinami będzie podpisana, wyraził swoją nadzieję, że do tego dojdzie. Jak widać prezydent USA ma bardzo szybko zmienia zdanie, jednego dnia mówi o bezwzględnym zerwaniu negocjacji, a drugiego wyraża nadzieje na ich pozytywne zakończenie. Po tych słowach kontrakty na indeksy zareagowały chwilowymi wzrostami, kurs USD/JPY podobnie reaguje umocnieniem na 30 pispów. Na rynkach rządzą więc w tej chwili emocje i dalsze doniesienia w sprawie umowy handlowej, mogą wywoływać podwyższoną zmienność i nagłe dynamiczne ruchy.

Kurs euro do dolara broni strefy oporowej

Kurs euro do dolara po raz kolejny przetestował strefę oporową przy 1,1255, o której pisałem we wczorajszym porannym przeglądzie. Dopóki jest ona broniona, istnieje szansa na wygenerowanie ruchu w kierunku o 1,1190, gdzie wypada wsparcie wynikajcie z ostatnich liczących się dołków. Z drugiej strony w przypadku kolejnego testu strefy oporowej, spodziewałbym się już wybicia górą i ruchu w kierunkuj 1,1325. Pamiętamy, że każdy test oporu, będzie zwiększał szanse, czy też ryzyko na wybicie w górę.

kurs euro do dolara EURUSD 14 maja 2019 2019-05-14_06h11_16

Złoto wystrzeliło w górę

Na złocie mogliśmy wczoraj obserwować wyraźne wzrosty, rynek zgodnie z oczekiwaniami ruszył do góry, na taki scenariusz wskazywałem właściwie cały ubiegły tydzień w swoich przeglądach rynku surowcowego. Napięta sytuacja na linii USA-Chiny pomogła stronie kupującej. W tej chwili celem dla strony popytowej jest atak na poziom 1309,5$, który wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance – jest to równość z poprzednim ruchem wzrostowym, wydają tutaj także szczyty z 10 kwietnia tego roku. Wybita strefa oporowa przy 1285$, staje się teraz wsparciem.

Cena złota XAUUSD 14 maja 2019

Nasdaq kontynuuje spadki

Wczorajsza sesja była bardzo monotonna. Kontrakty na amerykańskie indeksy otworzyły się po weekendzie wyraźnymi lukami spadkowymi, a następnie ruch w dół był kontynuowany. Podczas zaledwie 1 sesji mogliśmy obserwować spadki o zasięgu zbliżonym do ruchu z całego ubiegłego tygodnia. Kontrakt na ten indeks przecenił się na wczorajszej sesji aż 3,4%. Wyznaczony wczoraj poziom wsparcia, który osobiście wydawał mi się dość odległy, został trafiony. Mowa tutaj o poziomie 7300 pkt. Niewykluczone, że dziś będziemy mieli do czynienia z korektą wzrostową. Niemniej sentyment jest jednak spadkowy, dlatego należy uważać z pozycjami długimi.

Indeks Nasdaq 14 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX możliwa głębsza korekta

Podczas wczorajszej sesji Dax wykonał zakładany ruch, zabrakło jedynie podbicia, które umożliwiłoby zajęcie pozycji krótkich po lepszej cenie. Indeks otworzył się wyraźną luką spadkową, a następnie przez całą sesję kontynuował ruch w dół. Doszło do wybicia ważnego poziomu wsparcia, mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance, które było nawet przez chwilę respektowane. Udało mi się zająć nawet pozycje długie i co ciekawe wyjść na nich z niewielkim zyskiem. Jednak to pozycje krótkie okazały się dać zarobić najwięcej podczas wczorajszej sesji. Co dalej? Zmienność utrzymuje się na wysokim poziomie dlatego zawsze biorę pod uwagę dwie scenariusz – wzrostowy i spadkowy. Niemniej tendencja w ostatnim czasie jest wyraźnie zniżkująca, dlatego pozycje krótkie powinny mieć większy sens, oczywiście nie na dołku, trzeba czekać na korektę. Powrót ceny powyżej wybitego dolnego ograniczenia OB przynajmniej na interwale H4, może dać sygnał do korekty wzrostowej.

Indeks Dax 14 maja 2019

Intraday należy wziąć pod uwagę okolice 11 935 pkt, czyli wybite dolne organicznie układu Overbalance. Dopóki znajdujemy się poniżej – obowiązuje scenariusz spadkowy. Ewentualne wyjście powyżej tego poziomu, może doprowadzić do korekty wzrostowej.

Indeks Dax 14 maja 2019

Kalendarz makro na 14 maja

Kalendarz makro na dzisiejszą sesję handlową przedstawia się następująco. Podczas sesji europejskiej należy zwrócić uwagę na godziny 8:00, 8:30, a także 10:30 i 11:00. Z kolej ma sesji amerykańskiej, tradycyjnie, dane będą publikowane o godzinie 14:30. Z racji dużej ilości odczytów, zmienność powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie, dodatkowo cały czas należy zwracać uwagę na doniesienia w sprawie wojny handlowej na linii USA-Chiny.

kalendarz makroekonomiczny 14 maja 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here