Naga MarketsSygnał popytowy na indeksach giełdowychPrzed nami kolejna sesja handlowa. W dalszym ciągu na indeksach giełdowych utrzymuje się większa zmienność. Wczorajsza sesja może nie była aż tak dynamiczna, jak ta poniedziałkowa, niemniej okazji rynkowych nie brakuje. Wtorek przebiegał raczej spokojnie, na indeksach giełdowych mogliśmy obserwować korektę ostatnich silnych spadków. Niewykluczone, że w środę ruch w górę będzie kontynuowany. Co nas czeka na dzisiejszej sesji? Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na  ropie WTI, złocie, oraz indeksie Nasdaq i DAX. 


Dane z Chin bez większego wpływu na rynki

W nocy poznaliśmy dane odnośnie sprzedaż detalicznej z Chin. Odczyt okazał się gorszy od oczekiwań, wypadł na poziomie +7,2%, a oczekiwano wzrostu +8,6%. Ostatnio było to +8,7%. Dane odnośnie produkcji przemysłowej również rozczarowały, w ujęciu rocznym wzrosła ona o 5,4%, a oczekiwania kształtowały się na poziomie +6,5% (ostatnio +8,5%). Słabsze dane miały negatywny wpływ na dolara australijskiego, który zszedł na 4,5 miesięczne minima przy 0,6924, z kolei AUD/JPY ponownie testuje dzienne minimum przy 78,88.

Zobacz także: CD Projekt: Jak zarobić na akcjach? Kurs wkrótce wybije nowe szczyty

Ropa WTI w konsolidacji

Notowania czarnego złota wpadły w wyraźną konsolidację. Kluczowym oporem jest strefa przy poziomie 62,90$, natomiast strefa wsparcia wypada w rejonach 60,25$. Dopóki jeden z poziomów nie zostanie wybity, cena może utrzymywać się w tendencji bocznej.

Ropa WTI 15 maja 2019

Złoto – korekta okazją do zakupów?

We wtorek złoto korygowało poniedziałkowe wzrosty. Tendencja jest jednak w dalszym ciągu wzrostowa i w średnim terminie oczekiwałbym ataku na poziom 1309,5$, który wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance – jest to równość z poprzednim ruchem wzrostowym, wypadają tutaj także szczyty z 10 kwietnia tego roku ( o czym pisałem we wczorajszym przeglądzie). Wsparciem, które dziś brałbym pod uwagę są okolice poziomu 1291$ – lokalny układ 1:1, który jest potwierdzony sekwencją wzrostową – szczyty z 8 maja. Wybita strefa oporowa przy 1285$ również  stanowi wsparcie.

Złoto XAUUSD 15 maja 2019

Nasdaq kontynuuje spadki

Wspomniany wczoraj poziom 7300 pkt powstrzymuje spadki. Na interwale D1 pojawiła się pro wzrostowa formacja świecowa, która może zapowiadać większą korektę poniedziałkowej przeceny. Niewykluczone, że dziś będziemy mieli do czynienia z korektą wzrostową. Wsaprciem pozostają okolice 7300 pkt, a kluczowym oporem jest dolne ograniczenie wybitego układu Overbalance. Wcześniej zwróciłbym uwagę na poziom 7549, gdzie wypada otwarcie poniedziałkowej sesji, a także szczyty z 21 marca 2019 roku.

indeks NASDAQ 15 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX koniec spadków?

Na indeksie DAX na interwale D1 doszło do wygenerowania sygnału popytowego, zgodnie z metodologią Overbalance. Dopóki cena utrzymuje się powyżej poziomu 11 935 pkt, skłaniałbym się ku ruchu w górę .Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z odbiciem od średniej SMA 55. Oczywiście sentyment w ostaniach dniach jest spadkowy, jednak jak widać poniedziałkowa panika została wykorzystana przez kupujących. Dopiero zanegowanie wczorajszej świecy D1 zmieni scenariusz na spadkowy.

indeks DAX 15 maja 2019

Intraday zawsze należy mieć na uwadze dwa scenariusze. Pierwszy z nich zakłada ruch w górę w kierunku 12 150 pkt, bez wykonania korekty. A drugi, ponowne zejście do 11 935, a następnie ruch w górę. W przypadku zanegowania poziomu 11 935, spadki mogą przyspieszyć.indeks DAX 15 maja 2019

Kalendarz makro na 15 maja

Kalendarz makro na dzisiejszą sesję handlową przedstawia się następująco. Już o godzinie 8:00 poznamy dane z Niemiec, będzie to PKB, ten sam wskaźnik dla strefy euro będzie publikowany o 11:00. Podczas sesji amerykańskiej szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na godzinę 14:30. Publikowane będą odczyty z USA i Kanady, dlatego na parze USD/CAD powinniśmy spodziewać się podwyższonej zmienności. Cały kalendarz przedstawia poniższa tabela.

Kalendarz makroekonomiczny 15 majaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here