Naga MarketsPodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować kontynuację ucieczki inwestorów w stronę dolara amerykańskiego. Silne traciło euro, czy funt brytyjski. Kurs EURUSD znalazł się najniżej od kwietnia 2017 roku, a GBPUSD na poziomach nie widzianych od 1985 roku! Brytyjskiej walucie nie pomógł Bank Anglii, który ponownie obniżył wczoraj stopy procentowe. Co dalej?


Co słychać na rynku o poranku?

  • W godzinach nocnych na rynku walutowym obserwujemy nieznaczne odreagowanie, dolar niweluje wczorajsze wzrosty
  • Bank Rezerw Australii i Rezerwa Federalna ustanowiły tymczasowe wzajemne porozumienie walutowe (linia swapowa) w celu zapewnienia płynności dla dolara USD
  • Indeksy w USA zakończyły czwartkową sesję na plusie, nieco lepsze nastroje obserwujemy też w Azji, najmocniej rośnie KOSPI (+7,3%)
  • Liczba nowych przypadków koronawirusa lawinowo rośnie, na całym świecie zachorowało już ponad 245 tysięcy osób, a liczba zgonów przekroczyła 10 tysięcy

Zobacz także: Koronawirus wywołał kryzy na rynku ropy. Ceny realnie jak po II WŚ

Kurs funta do dolara próbuje odbijać

Patrząc technicznie na wykres GBPUSD, możemy zauważyć,, że wczoraj doszło do ustanowienia kolejnych lokalnych minimów. Kurs zamknął się w czwartek na poziomie 1,1430, a w godzinach nocnych możemy obserwować próbę odbicia. Niemniej trzeba pamiętać, że to wciąż za mało, aby mówić o odwróceniu tendencji.

Aktualnie jako kluczowy opór należy traktować poziom 1,20 USD, tak długo jak notowania znajdują się poniżej, obowiązuje trend spadkowy. Celem dla sprzedających może być poziom 1,10 USD, gdzie znajduje się mierzenie 161,8% ostatniej fali wzrostowej. Z kolei jeśli chodzi o najbliższy opór, ten wynika z górnego ograniczenia układu 1:1 – okolice poziomu 1,18 USD.

Kurs funta do dolara GBPUSD
GBPUSD próbuje odreagowywać ostatnie spadki, interwał D1

Lawinowy wzrost liczby przypadków koronawirusa

Z dnia na dzień ustanawiane są nowe rekordy w liczbie odnotowanych nowych przypadków koronawirusa. Poniższy wykres przedstawia aktualną sytuację na koniec dnia wczorajszego. W czwartek na całym świecie przybyło 26 tysięcy przypadków! Ponadto wczoraj zmarło ponad 1000 osób, a liczba zgonów we Włoszech jest już większa niż w Chinach!

Liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem
Źródło: worldometers.info

Zobacz także: Bank Anglii (BoE) niespodziewanie obniża stopy procentowe!

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 20 marca

Poniżej przedstawiony został się kalendarz na piątkową sesję. Zamieszczamy go właściwie dla formalności ponieważ jeszcze trzeba wziąć pod uwagę fakt, że aktualnie odczyty makroekonomiczne nie są tak istotne dla inwestorów. Najważniejsze jest to jak będzie przebiegał dalszy rozwój pandemii koronawirusa i to w jaki sposób będa regować poszczególne rządy i banki centralne. Zmienność powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Zobacz także: Kurs euro największym przegranym sesji! EUR najniżej od kwietnia 2017 r.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here