Naga MarketsMark Carney, gubernator BoE

W przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin na głównych parach walutowych obserwujemy praktycznie całkowity brak zmienności, co widać między innymi po zamkniętych we wtorek świecach dziennych i rysujących się świecach środowych. Ciekawie wygląda jednak sytuacja na dolarze nowozelandzkim, a druga część sesji może rozwinąć się dzięki międzynarodowej polityce.


Gdzie uciekła zmienność? NZD/USD pod presją spadkową?

Sesja azjatycka, podobnie jak handel z ostatnich kilkunastu godzin nie przynosi większej dynamiki zmian cenowych, co widać między innymi na poniższym wykresie:

Źródło: finviz.com

Presji sprzedających nie wytrzymała jednak para NZD/USD, która w tym miesiącu próbowała wybijać kilkudziesięciodniową konsolidację. Ostatecznie cena została zablokowana pod 0.7000 i seria trzech podażowych pin barów zepchnęła ją ponownie pod listopadowe dołki. Dla sprzedających może to być okazja do otwierania krótkich pozycji w kierunku minimów nad 0.6800.

NZD/USD D1

Powodem spadków Nowozelandczyka pod koniec wtorkowej sesji były gorsze od oczekiwanych wyniki lokalnego handlu oraz odwrócenie rentowności na rządowych obligacjach.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Na co zwrócić uwagę w trakcie środowego handlu?

Pod kątem wiadomości ekonomicznych ciężko doszukiwać się ważniejszych danych w trakcie europejskiego handlu. Znaczenie może mieć jedynie wystąpienie prezesa niemieckiego banku centralnego (Weidmanna) oraz przesłuchanie Marka Carneya z BoE przed komisją papierów wartościowych. Jako, że ma miejsce przed startem sesji amerykańskiej może zapewnić świeży impuls gdy traderzy z USA pojawią się przed ekranami swoich komputerowych.

Od strony danych makroekonomicznych na uwagę w drugiej części dnia zasługują informacje o sprzedaży hurtowej w Kanadzie, sprzedaż istniejących domów w Stanach Zjednoczonych oraz informacje o zapasach ropy EIA.

Źródło: pl.investing.com

Zmiana amerykańskich podatków pierwszy raz od 30 lat

W trakcie środowego głosowania Senat zaakceptował finalną wersję reformy podatkowej, która jest pierwszą taką zmianą od 3 dekad. Projekt został przegłosowany stosunkiem głosów 51-48, w związku z czym ponownie trafi do Parlamentu, który przypatrzy mu się w godzinach wieczornych naszego czasu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here