Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPoczątek wczorajszej sesji na rynku akcji raczej nie wygalał dobrze, dominowały negatywne nastroje, przez co mogliśmy obserwować kontynuację spadków. Ruch przyspieszył po gorszych danych z USA, niemniej w kolejnych godzinach to kupujący zaczęli przejmować kontrolę, przez co sesja w USA zakończyła się na wyraźnym plusie. Z kolei kurs euro do dolara zdołał wybić górą opór, jednak poziom 1,1000 okazał się zbyt silną zaporą, gdzie obserwujemy reakcję sprzedających. Zapraszamy na poranny przegląd rynków. 


  • Inwestorzy czekają na raport NFP
  • Kurs euro do dolara EURUSD odbija od 1,1000
  • Indeksy w USA korygują ostatnie spadki

Odbicie na Wall Street

Początek sesji w USA nie wyglądał dobrze, Ostatnie negatywne nastroje utrzymywały się , a ruch w dół przybrał na sile po godzinie 16:00 kiedy poznaliśmy  kolejne rozczarowujące dane makroekonomiczne. Usługowy wskaźnik ISM ponownie rozczarował inwestorów, niemniej ostatecznie rynek zdecydował, że gorsze dane mogą sugerować dalsze luzowanie polityki monetarnej przez Fed, co z kolei mogłoby pomoc indeksom giełdowym. Dlatego też w kolejnych godzinach na rynku akcji mogliśmy obserwować wyraźne odbicie. Dzień zakończył się na solidnym plusie

Technicznie indeks S&P500 wraca powyżej wybitego wcześniej układu Overbalance, co moze skutkować ruchem w kierunku strefy oporowej przy 2940 pkt. Większe wzrosty mogą się pojawić dopiero w momencie wybicia tego poziomu górą. Pomimo wczorajszego odbicia, tendencja w tym tygodniu jest wyraźnie spadkowa, dlatego nie należy ulegać przesadnej euforii.

Wykres SP 500
SP500 interwał H4

Kurs euro do dolara EURUSD wraca powyżej 1,09

Kolejne gorsze dane z USA doprowadziły do wybicia górą układu Overbalance, co z godnie z metodologią może zapowiadać większą korektę wzrostową. Niemniej strefa oporowa przy 1,1000 powstrzymała umocnienie euro i kurs EURUSD ponownie zaczął spadać. Ostatecznie cena znalazła wsparcie na wysokości biegunowości wcześniej pokonanego układu 1:1. Na dzisiejszej sesji kluczowym oporem powinien być wspominany poziom 1,1000, natomiast wsparcie znajduje się przy 1,0965.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX odbija od kluczowego wsparcia

Przecena na niemieckim indeksie DAX wyhamowuje. Cena zgodnie z ostatnimi założeniami dotarła do strefy wsparcia przy 11850 pkt. Aktualnie możliwa jest więc większa korekta ostatniego silnego ruchu spadkowego. Najbliższym oporem są okolice okrągłego poziomu 12 000 pkt. Gdyby doszło do jego pokonania, kurs miałby szansę na ruch w kierunku 12 125 pkt.

DAX 4 pazdziernika
DAX interwał H4

Kalendarz makro na piątek 4 października

kalendarz makro na piątek
Kalendarz na piątek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here