Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Odbicie na rynku metali szlachetnych, złoto powyżej 1850$Koniec ubiegłego tygodnia przyniósł załamanie na rynku metali szlachetnych. Złoto i srebro zanurkowały, jednak wczoraj doszło do dynamicznego odreagowania. Spadki na rynku złota wyhamowały na wysokości kluczowego wsparcia przy 1818$ i aktualnie notowania zdołały wyjść powyżej poziomu 1850$, co może zapowiadać dalsze wzrosty. Ruchy na rynku akcji są mniejsze, za to sporo dzieje się także na kryptowalutach, gdzie zmienność utrzymuje się na podwyższonym poziomie.

  • Bitcoin zamknął 4 sesję z rzędu pod kreską, o poranku cena znajduje się w rejonach 34 tys. dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję na niewielkim plusie, Dow Jones zyskał 0,15%, S&P500 zamknął się 0,06% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem +0,24%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień w rejonach poziomu odniesienia
  • Kurs EUR/USD odbił od wsparcia przy 1,2150 USD

Cena złota odbija od wsparcia przy 1818$

Po tym jak w ubiegłym tygodniu doszło do solidnej wyprzedaży na złocie, kupujący próbują odzyskać równowagę. Spadki wyhamowały na wysokości kluczowego wsparcia przy poziomie 1818$, który wynikał z wcześniejszych reakcji cenowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto kupujący zdołali doprowadzić do wyjścia powyżej strefy przy 1850$, co może zapowiadać większe odreagowanie. W przypadku kontynuacji ruchu wzrostowego, najbliższy opór mogą stanowić mierzenia 38,2% i 50,5% Fibonacciego. Niemniej docelowym targetem moze się okazać nawet poziom 1900$ za uncję.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 13 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 13 stycznia. Podczas sesji europejskiej nie poznamy kluczowych odczytów makro, zwrócić trzeba jednak uwagę na przemówienie prezes EBC- CHristine Lagarde, które będzie miało miejsce o godzinie 10:00. Po południu poznamy z kolei wskaźniki CPI z USA, a także dane o zapasach ropy. Jeśli chodzi o nasze polskie podwórko, o 13:00 opublikowana zostanie decyzja w sprawie stóp procentowych.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here