Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Odbicie na rynku akcji i niższe stopy procentowe w Australii
Kurs funta traci na początku tygodnia

Początek tygodnia przyniósł wyraźne odbicie na rynku akcji, główne indeksy w Europie odetchnęły po solidnych spadkach z ubiegłego tygodnia. Niemniej należy podkreślić, że sytuacja pandemiczna jest wciąż poważna, dlatego też wczorajsze odbicie może okazać się chwilowe. Przed nami na pewno ciekawa sesja, szczególnie duże ruchy powinny pojawić się w nocy, podczas podawania wyników wyborów prezydenckich w USA.

  • Podczas sesji azjatyckiej obserwujemy wzrosty na głównych indeksach
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszego handlu, DAX ma rozpocząć sesję około 90 punktów wyżej
  • Kurs EUR/USD znajduje się o poranku w rejonach poziomu 1,1650 USD
  • Wielkimi krokami zbliżą się noc wyborcza w USA, to już dziś w nocy!

Kurs dolara australijskiego bez większej reakcji na decyzję RBA

O godzinie 4:30 poznaliśmy decyzję Banku Australii w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami zostały one obniżone z 0,25% do 01%, co nie wywołało większej reakcji na kursie dolara australijskiego. O poranku AUD znajduje się na niewielkim minusie w ujęciu do USD, jednak para walutowa znajduje się na wysokości kluczowego wsparcia.

Patrząc technicznie na AUD/AUD na interwale D1, wczoraj doszło do ponownej obrony kluczowej horyzontalnej strefy wsparcia przy 0,7040. Jest to już kolejny z rzędu test, dlatego też ryzyko wybicia dołem rośnie. Jeśli wczorajsza świeca dzienna zostanie zanegowana, możliwy będzie ruch spadkowy z kierunku poziomu 0,6800. Z kolei jeśli chodzi o scenariusz wzrostowy, najlepiej jest zaczekać na wybicie górą linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach.

Wykres AUD/USD
AUD/USD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 3 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 3 listopada. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy kluczowych danych makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na główne rynki. Inwestorzy zapewne będą wyczekiwać godzin nocnych, kiedy to zaczną spływać wyniki dotyczące wyborów prezydenckich w USA.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here