Naga MarketsWe wtorek amerykańska giełda zamknęła się na plusie po bardzo zmiennej sesji. Wszystkie 11 sektorów S&P500 zamknęło się na plusie, 8 z nich zaliczyło wzrosty powyżej jednego procenta. Najlepiej radziły sobie firmy energetyczne, sektor ten urósł o 2,1%.

Wtorkowe ruchy częściowo zawdzięczamy reakcji na silną poniedziałkową wyprzedaż, gdy zarówno S&P oraz Nasdaq zaliczyły spadek powyżej 2%, a S&P zamknęło się poniżej 200-dniowej średniej kroczącej po raz pierwszy od wyników głosowania w sprawie Brexitu w 2016 roku.

Wczorajsza sesja S&P500

Wśród walut w nocy najlepiej radził sobie dolar australijski, który znalazł się powyżej poziomu 0,7700 w parze z USD. Wszystko dzięki świetnemu wynikowi sprzedaży detalicznej. Poprzednio wzrost wyniósł 0,1% w skali miesiąca. Za marzec spodziewano się wzrostu o 0,3% m/m, jednak ostateczny wynik wyniósł +0,6%. Na kondycję AUD nie wpłynęła nawet nieco słabsza od oczekiwanej liczba zezwoleń na budowę.

Na wykresie godzinowym widać mocną aprecjację AUD

Brainard z FED ostrzega przed zmiennością

„Wartość aktywów jest mocno napompowana na wielu rynkach finansowych, a niektóre kryptowaluty są podatne na olbrzymią zmienność” – powiedziała podczas swojego wystąpienia Lael Brainard. Jej zdaniem krzywa rentowności obligacji korporacyjnych jest niska, a z kolei spread na długoterminowych obligacjach skarbowych jest blisko historycznego minimum.

Brainard ostrzegła przed kryptowalutami podając jako przykład Bitcoina, który w 2017 roku wzrósł 10-krotnie tylko po to, żeby w ostatnich miesiącach ostro zanurkować. Choć rynek kryptowalut może być niebezpieczny dla inwestorów indywidualnych, to nie powinien stanowić bezpieczeństwa dla ogólnej stabilności rynków finansowych.

Zdaniem Brainard obniżki podatków podpisane przez Trumpa powinny przyspieszyć gospodarkę do momentu osiągnięcia pełnego zatrudnienia. „Ciężko powiedzieć, jak rynek zareaguje na te zmiany. W przeszłości takie przypadki prowadziły do ryzyka zwiększenia inflacji” – skomentowała decyzji prezydenta.

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 4 kwietnia 2018


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here