Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweW minionym tygodniu nastroi na rynku akcji były raczej kiepskie, wróciły obawy o drugą falę pandemii. Sytuacja w USA wygląda coraz, szczególnie w Teksasie i na Florydzie, gdzie liczba zarażonych lawinowo rośnie. Czy negatywny sentyment utrzyma się również po weekendzie?

  • Indeksy giełdowe w Azji rozpoczęły tydzień od spadków. S&P/ASX 200, Nikkei i Kospi tracą po 1,5-2%. Kontrakty futures na S&P 500 i DAX notowane są nieco poniżej cen zamknięcia z piątku
  • Trwają rozmowy między UE, a Wielką Brytanią, w portalu Telegraph dziś mają one wejść w “intensywną fazę”. Wczoraj negocjatorzy z Wielkiej Brytanii przylecieli do Brukseli
  • Liczba zarażeń koroanwiursem przekroczyła w weekend 10 milionów, z kolei od początku wybuchu pandemii zmarło 0,5 miliona ludzi

Kurs euro do dolara broni kluczowego wsparcia

W ubiegłym tygodniu kurs euro do dolara odbił na wysokości kluczowego wsparcia przy 1,1180 USD. Stefa zaznaczona kolorem zielonym wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 oraz mierzenia 38,2% Fibonacciego, które zostało wyznaczone na ostatniej fali wzrostowej trwającej od 7 maja. Oporem pozostaje z kolei strefa przy 1,1380.

Wykres EUR/USD
Kurs EUR/USD broni istotnego wsparcia przy 1,1180

 – Początek nowego tygodnia obrotu nie przynosi istotniejszych ruchów na głównej parze walutowej. Azjatyckie indeksy nieznacznie tracą, potwierdzając piątkowy risk-off z Wall St. PLN bez większej reakcji na wyniki wyborów prezydenckich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Rośnie liczba chorych na COVID-19

Pod koniec ubiegłego tygodnia, inwestorzy ponownie zaczęli przejmować się sytuacją pandemiczną. W weekend liczba nowych przypadków nieznacznie spadła, niemniej od czasu wybuchu pandemii kornawirusem zaraziło się już ponad 10 milionów ludzi, a zmarło ponad 500 tysięcy osób. Patrząc z kolei na dzienną liczbę nowych przypadków, wciąż widać wyraźną tendencję wzrostową.

Ponad 10 milionów zachorowań
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 29 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na poniedziałek 29 czerwca. Tradycyjnie, jak w większość poniedziałków, nie należy spodziewać się dużej ilości odczytów. Dzisiejszy kalendarz jest właściwie pusty, co może przekładać się na mniejszą zmienność.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here