Naga MarketsDzisiejsza sesja stoi pod znakiem banków centralnych. O 20:00 poznamy decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Podwyżka jest właściwie pewna, więc pod tym względem nie powinno być niespodzianki. Znacznie ciekawsze będą prognozy ekonomiczne poszczególnych członków Komitetu – tak zwane dot ploty. O 23:00 z kolei swoją decyzję podejmie Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Na temat tych wydarzeń będziemy jeszcze dziś pisać, skupmy się na razie na nocnych wydarzeniach z krajów pacyficznych.

Słabe dane, a dolar nowozelandzki umacnia się

Dziś w nocy miała miejsce publikacja serii danych z Nowej Zelandii. Kwadrans przed pierwszą poznaliśmy informacje dotyczące bilansu handlowego, okazały się negatywne. Deficyt w ujęciu miesięcznym w sierpniu wyniósł 1,484 mld NZD przy oczekiwaniach na poziomie 930 mln NZD. Zrewidowano również poprzedni odczyt z 143 do 196 mln NZD.

Bilans handlowy Nowej Zelandii w ciągu ostatniego roku

W skali roku dane również nie wyglądają dobrze. Poprzedni odczyt deficytu został zrewidowany z 4,44 mld NZD do 4,50 mld NZD, bieżący wynik wyniósł 4,81 mld NZD. Reakcja dolara nowozelandzkiego była spadkowa, ale wyniosła w szczytowym momencie ledwo 10 pipsów i szybko została zanegowana.

O 3 w nocy ANZ opublikował wyniki badania dotyczącego zaufania w biznesie w Nowej Zelandii. Wartość indeksu odbiła się od dziesięcioletniego minimum i wzrosła z -50,3 pkt do -38,3 pkt. Z raportu wynika, że chęć do inwestycji nadal spada, ale wzrasta potrzeba zwiększenia zatrudnienia.

Mimo mieszanego komunikatu płynącego z danych, NZDUSD wystrzelił w górę o ponad 30 pipsów i zanegował większość spadków z ostatnich dwóch dni. Obecnie cena znajduje się w okolicach 0,6670.

Kiwi pozytywnie zareagowało na informacje ANZ

Deutsche Bank pozytywnie wypowiada się o Australii

Zdaniem niemieckiego banku, Australia powinna niedługo zanotować widoczny wzrost płac, a także umocnienie waluty. Ostatnie dane makroekonomiczne były pozytywne dla kraju. Według Deutsche Bank, obecna cena dolara australijskiego jest zaniżona, powinna niedługo wystrzelić w górę. Im bardziej RBA będzie pewny co do nadchodzącej podwyżki stóp, tym droższy będzie AUD.

AUDUSD w nocy nieco się umocniło, ale to raczej efekt uboczny wzrostu dolara nowozelandzkiego, ponieważ aprecjacja nastąpiła po publikacji danych przez ANZ. Aussie znajduje się obecnie w okolicach 0,7270.

AUD poszedł w ślady swojego pacyficznego kuzyna

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 26 września

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraztokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here