Naga MarketsDonald Trump po raz kolejny miesza na rynkachPrzed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. W ubiegłym tygodniu zmienność utrzymywała się na wysokim poziomie, co przekładało się na dużo okazji inwestycyjnych, szczególnie na indeksach giełdowych. Jaki będzie ten tydzień? Chiny i USA kończą rozmowy handlowe bez porozumienia, co przekłada się na niskie otwarcie na kontraktach giełdowych w poniedziałek. Czego spodziewać się po dzisiejszej sesji? Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na EUR/USD, oraz indeksie Nasdaq i DAX. 


Donald Trump: Chiny zerwały umowę handlową

Donald Trump komentuje na Twitterze, że to Chiny zerwały umowę handlową i chciały ją renegocjować. Mówi, że USA będzie pobierać od Chin miliardy dolarów w cłach. Jak twierdzi prezydent USA pieniądze pozyskane z opłat celnych zostaną wykorzystane w lepszy sposób.

Kurs euro do dolara wkrótce poniżej 1,1200

Kurs euro do dolara ma wyraźny problem z pokonaniem strefy oporowej przy 1,1255. W tej chwili możliwe jest zejście do 1,1190, gdzie wypada wsparcie wynikajcie z ostatnich liczących się dołków. Z drugiej strony pokonanie strefy oporowej, moze skutkować przyspieszeniem wzrostów w kierunku 1,1325. Pamiętamy, że każdy test oporu, będzie zwiększał szanse czy też ryzyko na wybicie w górę.

Kurs euro do dolara EUR/USD 13 maja 2019

Nasdaq utrzymuje się poniżej oporu

Notowania Nasdaq otwierają się po weekendzie poniżej dolnego ograniczenia układu Overbalance, co może przemawiać za pogłębieniem korekty. Pomimo dobrej końcówki tygodnia, widać, że to sprzedający mają przewagę. Na linii Chiny – USA brakuje porozumienia, co potwierdził wczoraj Donald Trump. Patrząc technicznie, wzrosty mogą się pojawić, jeśli cena wyjdzie powyżej poziomu poziom 7700 pkt, gdzie wypadały szczyty z września 2018 roku. W tej chwili cena znajduje się na wysokości szczytów z 21 marca tego roku, jednak jeśli zobaczymy zejście w dół, to kolejnymi wsparciami są dopiero odpowiednio 7300 pkt oraz 7200 pkt.

Indeks nasdaq 12 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX możliwa głębsza korekta

W ubiegłym tygodniu niewiele zabrakło do przetestowania wsparcia, które zostało wyznaczone w kilku porannych przeglądach. Cały czas biorę pod uwagę poziom – 11 935 pkt, czyli okolice dolnego ograniczenia układu Overbalance. Kluczowym oporem również pozostaje strefa przy poziomie 12 270 – 12 280 pkt. Dopiero wyjście powyżej, będzie dla mnie sygnałem do wzrostów. Z racji niskiego otwarcia dziś w nocy, nie wykluczam podejścia w górę, w rejony 12 150 pkt,  a następnie kontynuacji ruchu spadkowego.

Indeks DAX 13 maja 2019

Intraday należy wziąć pod uwagę okolice 12 150 pkt, która co prawda została pokonana w piątek, jednak uważam, że powinna być kluczowa na dzisiejszą sesję. 1. Dopóki znajdujemy się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy.

Kurs euro do dolara EUR/USD 13 maja 2019

 

Kalendarz makro na 13 maja

Kalendarz makro na dzisiejszą sesję handlową jest praktycznie pusty. W poniedziałek należy zwrócić uwagę jedynie na przemówienia członków banków centralnych. Odpowiednie godziny przedstawia poniższa tabela.

kalendarz makroekonomiczny 13 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here