Naga MarketsNajważniejszą publikacją wtorkowego poranka była niezaprzeczalnie prognoza niemieckiego produktu krajowego brutto za trzeci kwartał. Była to kolejna z rewizji wstępnych publikacji, która przyniosła wzrostową zmianę dotychczasowych wartości, co automatycznie przełożyło się na umocnienie europejskiej waluty.


CPI bez zmian, PKB zauważalnie w górę

Zgodnie z raportem Destatis PKB w Q3 wynosiło 0,8% kw/kw (prognoza i odczyt wstępny na 0,6% kw/kw), natomiast w ujęciu rocznym rezultat pokrył się z prognozami 2,3% r/r. Biuro statystyczne twierdzi, że wpływ na pozytywny wzrost wskaźnika ma handel zagraniczny oraz inwestycje kapitałowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Destatis

W tym samym czasie publikowano również finalne wyniki październikowej inflacji – w tym przypadku bez większych niespodzianek i w ujęciu m/m utrzymała się na poziomie 0,0%, natomiast r/r na 1,6%.

Reakcja Eurodolara na publikowane dane była niemal natychmiastowa. W tym momencie para zyskuje już 30 pipsów od momentu ich publikacji i rozrysowuje nowe maksima sesyjne, wybijając z bardzo wąskiego kanału zmienności:

EUR/USD M15 – cena testuje poziomy z 2 listopada

Podobnie na informacje z niemieckiej gospodarki reagowały notowania EUR/JPY. Aprecjację ostatecznie zatrzymała strefa pod 133.00 wyznaczana przez PP M4:

EUR/JPY H1

Sporo ważnych informacji we wtorkowym kalendarzu makroekonomicznym

Sesja 14 listopada kryje w sobie sporo istotnych publikacji w kalendarzu makroekonomicznym. Już o 10:00 poznamy prognozowane wyniki polskiego PKB, które zdaniem analityków ma wzrosnąć z poziomu 3,9% kw/kw do 4,5% kw/kw. W godzinach przedpołudniowych czekają nas jeszcze dane o brytyjskiej inflacji, przemówienia Carneya (BoE) i Yellen (FED) oraz publikacja niemieckiego indeksu zaufania konsumentów i prognozowanego PKB.

Źródło: pl.investing.com

W trakcie sesji amerykańskiej natomiast publikacje inflacyjne i przemówienia kolejnych oficjeli dużych banków centralnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here