Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Niemiecki indeks giełdowy DAX z perspektywą dalszych spadków?Podczas wczorajszej sesji ponownie mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na rynku akcji. Po środowej przecenie, kupujący próbowali odzyskać kontrolę, przez co zdecydowana większość głównych indeksów giełdowych w Europie, jak i USA zamknęło się na plusie. Jednak sytuacja nie jest do końca jasna, pomimo wczorajszego odbicia, ryzyko korekty spadkowej wciąż istnieje.

  • Bitcoin umocnił się podczas wczorajszej sesji, niemniej ryzyko wykonania głębszej korekty wciąż istnieje
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję mieszanie, Dow Jones zyskał 1%, S&P500 zamknął się 0,9% wyżej, a Nasdaq dodał0,5%, pod kreską znalazł się jedynie Russell 2000, który stracił 0,5%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują jednak na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 150 punktów pod kreską!
  • Kurs EUR/USD dynamicznie wybija opór przy 1,20 USD

DAX rozpocznie sesje od spadków

Pomimo wczorajszego silnego odbicia na niemieckim indeksie giełdowym, w nocy nastoje uległy pogorszeniu. Dlatego też ryzyko wystąpienia głębszej korekty spadkowej wciąż istnieje. Szczególnie na DAX, gdzie od pewnego czasu widać pro spadkową formację głowy z ramionami. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs utrzymuje się poniżej poziomu 13720 pkt, należy oczekiwać dalszej przeceny. Kluczowe wsparcie w średnim terminie wypada dopiero w rejonach 13060 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres daxa
DAX interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 29 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 29 stycznia. Dziś o godzinie 9:55 i 10:00 publikowane będą dane z Niemiec, będzie to zmiana bezrobocia i PKB. Na kolejne odczyty przyjdzie nam poczekać do godziny 14:30, kiedy poznamy szereg odczytów z USA, dotyczących między innymi wydatków, czy dochodów Amerykanów. O tej samej porze opublikowane zostaną dane o PKB z Kanady. Z kolei jeszcze o 16:00 poznamy dane z rynku nieruchomości w USA.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed-lublin akcje | orlen notowania | dax | notowanie dax | akcje cdr |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here