Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Niemiecki indeks giełdowy DAX wraca do wzrostówPodczas wczorajszej sesji główne indeksy giełdowe w Europie dzień od luk spadkowych jednak w większości przypadków spadki zostały wymazane. Dalsza część dnia przebiegała spokojnie z racji braku inwestorów zza oceanu. Niemniej godziny nocne przyniosły kontynuację ruchu wzrostowego, przez co dzisiejsze otrawcie sesji europejskiej powinno przynieść wyraźne luki wzrostowych na głównych indeksach. Niemiecki DAX ma się otworzyć niemal 100 pkt wyżej.

  • Bitcoin zamknął wczorajszą sesję na plusie, niemniej wciąż istnieje ryzyko pogłębienia korekty spadkowej
  • Giełdy w USA były wczoraj zamknięte, jednak rynek kontraktów terminowych wskazuje na otwarcie sporymi lukami wzrostowymi
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień niemal 100 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD odbija od wsparcia przy 1,2060 USD

DAX odrabia straty

Wczorajsza sesja na ryku akcji rozpoczęła się od spadków, niemniej tuż po godzinie 9:00 inicjatywę przejęli kupujący, przez co na niemieckim indeksie doszło do wymazania nocnej przeceny. Ostatecznie DAX zamknął się wczoraj niemal 0,5% wyżej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto w godzinach nocnych mogliśmy obserwować dalsze wzrosty na rynku akcji, co wskazuje na wysokie otwarcie dzisiejszej sesji. Patrząc na rynek kontraktów terminowych, DAX ma rozpocząć dzień niemal 100 pkt powyżej wczorajszego zamknięcia.

Wydaje się więc, że potencjalny sygnał korekcyjny, który pojawił się pod koniec ubiegłego tygodnia (w piątek) jest już nieaktualny. Notowania szybko wróciły powyżej wybitej linii trendu, przez co istnieje szansa na ruch na wyższe poziomy. Aktualnie lokalnym oporem może być linia poprowadzona po lokalnych wierzchołkach, niemniej jej pokonanie powinno doprowadzić do przyspieszenia ruchu na wyższe poziomy.

wykres DAX
DAX wykres H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 19 stycznia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 19 stycznia. Dziś o godzinie 8:00 poznamy dane o inflacji z Niemiec z kolei o o 11 opublikowane zostaną wskaźniki ZEW dla niemieckiej gospodarki. Po południ brakuje jednak odczytów, które mogłoby ruszyć rynkiem, jedynie o 14:30 publikowana będzie sprzedaż hurtowa z Kanady.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here