Naga MarketsNiemiecki indeks giełdowy DAX w odwrocie, czas na drugą falę spadków?
Poranny przegląd rynków

Podczas wczorajszej sesji inwestorzy obserwowaliśmy kolosalne spadki na niemieckim indeksie DAX. Traciły wszystkie główne indeksy w Europie jednak to DAX ucierpiał najbardziej, indeks przecenił się ponad 3,4%. Pozostaje postawić pytanie, czy to początek drugiej fali spadków, a może chwilowa korekta?

  • Indeksy giełdowe w USA zamknęły się wczoraj mieszanie, Nasdaq zyskał 0,43%, a Dow Jones i S&P500 straciły odpowiednio 0,85% i 0,38%
  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX notowany jest w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji, czeka nas płaskie otwarcie
  • Kurs euro do dolara kontynuuje wzrosty EURUSD nawet po 1,19 USD
  • Trend wzrostowy na rynku metali szlachetnych wciąż obowiązuje

DAX pod presją sprzedających

W jednej z ostatnich analiz wspominaliśmy o tworzącej się formacji głowy z ramionami na niemieckim indeksie giełdowym DAX. Po tym jak doszło do wybicia linii szyi, spadki dynamicznie przyspieszyły, wybijając kolejne poziomy wsparcia.Aktualnie patrząc na interwał H4, kurs znajduje się poniżej ważnej strefy wsparcia przy mierzeniu 50% Fibo. Tak długo jak nie dojdzie do powrotu powyżej, bazowym scenariuszem są dalsze spadki. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, celem dla sprzedajnych powinien być atak na mierzenie 78,6%, która znajduje się przy 11960 pkt, w tym miejscu wypada także dolne ograniczenie szerokiego układu 1:1.

Indeks DAX Wykres
DAX interwał H4

Patrząc z kolei na aktualną sytuację pandemiczną, przedwczoraj ponownie mieliśmy do czynienia z rekorderem, w środę na całym świecie przybyło ponad 290 tysięcy nowych przypadków co jest najwyższym wynikiem od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Z kolei wczorajszy wynik był niemal równie wysoki ponieważ wyniósł ponad 287 tys. Sytuacja jest więc wciąż poważna.

Liczba zachorowań na  koronawirusa  31 lipca 2020.png
Źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 31 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 31 lipca. Podczas dzisiejszej sesji poznamy między innymi dane o sprzedaży z Niemiec, czy o inflacji z Francji. Opublikowany zostanie także wskaźnik CPI dla strefy euro i PKB. Z kolei podczas sesji amerykańskiej, inwestorzy będą się skupiać na odczytach z Kanady (PKB) i Stanów Zjednoczonych (dane o wydatkach i dochodach Amerykanów).

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here