Naga MarketsNa wczorajszej sesji mogliśmy obserwować solidne wzrosty na europejskich indeksach (być może pomijając GPW).  Niemiecki indeks giełdowy zyskał ponad 1,9%, co doprowadziło do pokonania kluczowej strefy oporowej. Wpływ na taką sytuację miały wzrosty spółek motoryzacyjnych, a także oczekiwania co do czwartkowego posiedzenia EBC. Wczoraj traciło również euro, co dodatkowo wzmacniało pozytywne nastroje na niemieckiej giełdzie. Jeśli chodzi o dzisiejszy kalendarz, są odczyty, które mogą doprowadzić do większej zmienność. Podczas sesji europejskiej będą publikowany indeksy PMI dla poszczególnych państw, natomiast po południu poznamy szereg odczytów z USA, które będą publikowane o godzinie 15:45, 16:00 a także 16:30. Warto mieć także na uwadze przemówienie Theresy May, która ustępuje ze stanowiska premier UK. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksie DAX, kursie funta do dolara oraz amerykańskim Nasdaq’u.


Niemiecki indeks DAX mocno w górę

Dax wybija kluczową strefę oporową. We wczorajszej analizie pisaliśmy o możliwych wzrostach w kierunku poziomu 12 420 pkt. Ruch był jednak znacznie silniejszy, co doprowadziło do wybicia górą. Aktualnie, tak długo jak kurs znajduje się powyżej wsparcia, obowiązuje tendencja wzrostowa, a celem są tegoroczne szczyty przy 12 620 pkt. Dopiero powrót poniżej strefy przy 12 400 pkt może zmienić scenariusz na spadkowy.

Indeks DAX 24 lipca 2019

Kurs funta do dolara kontynuuje spadki

Wczoraj pomimo chwilowej reakcji popytowej na funcie, ostatecznie sesja zakończyła się na minusie wynoszącym 0,3%. Tendencja na parze walutowej GBP/USD jest spadkowa, i nie ma powodów by na siłę szukać odbicia. Wczoraj na nowego premier UK został wybrany Boris Johnson, który słynie ze swojego stanowczego podejścia do Brexitu. Niektórzy obawiają się, pod jego przewodnictwem może dojść nawet do twardego Brexitu. Patrząc jednak na wykres techniczne, istnieje szansa na ponowne spadki w rejony minimów sprzed kilku sesji. Jeżeli dojdzie do wybicia nowych dołków, to ruch spadkowy może przyspieszyć. Właściwie dopóki kurs funta znajduje się poniżej poziomu 1,2570, nie ma mowy o większej korekcie wzrostowej. Jedyną szansą dla byków jest to, że Boris złagodzi swoje krytyczne podejście do UE.

Funt do dolara GBPUSD

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Nasdaq blisko szczytów

Indeksy giełdowe w USA nie chcą spadać. Aktualnie w Stanach Zjednoczonych trwa sezon wyników, niemniej aby pojawił się jakiś większy impuls spadkowy, musielibyśmy zobaczyć większe rozczarowanie przynajmniej na kilku większych spółkach. Jak do tej pory zdecydowana większość wyników jest lepsza do oczekiwań. Indeksy utrzymują się w rejonach ostatnich maksimów. Od począrku tygodnia możemy obserwować wzrosty na indeksie NASDAQ. Pomimo małej dynamiki wzrostów, tendencja jest w dalszym ciągu wzrostowa. Technicznie scenariusze dla indeksu NASDAQ pozostają więc bez zmian Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance, które może powstrzymywać większą wyprzedaż (wciąż nie zostało ono przetestowane). Dopiero zanegowanie struktury może doprowadzić do większej wyprzedaży.

Indeks NASDAQ 24 lipca 2019

Kalendarz makro na środę 24 lipca

kalendarz makroekonomiczny 24 lipca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here