Naga Marketsniemiecka flaga na tle niebaPrzed nami ostatnia sesja tego tygodnia, a zarazem miesiąca handlowego. Z tego też powodu w piątek może pojawić się większa zmienność. Dodatkowo patrząc w kalendarz makro znajduje się sporo odczytów, które mogą się do tego przyczynić. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy w piątkowy poranek. 


Czego spodziewać się na piątkowej sesji.

Wczorajsze wiadomości płynące z Chin odnoście ocieplenia relacji USA przyczyniły się do lepszych nastrojów na rynku i uspokojenia  konfliktu handlowego. Pekin jest w stałym kontakcie telefonicznym ze Stanami Zjednoczonymi, a we wrześniu delacja chińska ma udać się na negocjacje za ocean. Wzrosty światowych indeksów nie powinny więc dziwić. Wczorajsza sesja w Europie, a także na Wall Street zakończyła się na solidnym plusie. W nocy rynek azjatycki również rośnie, co może przekładać się na kontynuacje pozytywnych nastrojów. W kalendarzu na piątek znajdziemy kilka ważniejszych odczytów makro, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dane ze strefy euro – wskaźnik CPI, a także PKB z Kanady.

Kurs funta do dolara wraca do spadków

Wzrosty na rynku akcji prowadzą do cofnięcia na metalach szlachetnych. Tym samym cena złota spada poniżej wsparcia wynikającego z ostatnich lokalnych szczytów. Jeżeli obecna korekta miałaby być podobna do poprzednich, to możliwe będzie zejście do dolnego ograniczenia układu Overbalance, które jest kluczowym wsparciem. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku jego pokonania nie można od razu mówić o załamaniu tendencji. Aby trend myśleć o odwróceniu trendu cena musiałaby spadać przynajmniej poniżej wsparcia przy 1483$. Jak na razie obowiązuje tendencja zwyżkująca, a obecny ruch jest jedynie korektą.

Kurs złota
Złoto H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX wybija kluczowy opór 

Na niemieckim indeksie giełdowym DAX doszło do pokonania kluczowego oporu technicznego. Patrząc na interwał H4 można zauważyć szeroką formację odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Zamknięcie się wczorajszej sesji powyżej strefy przy 11830 pkt oznacza chęć realizacji struktury pochodzącej z klasycznej analizy technicznej. Warto dodać, że wczoraj  niemiecki indeks miał wyraźny problem z wyjściem wyżej, przed godziną 17:00 jeden z członków EBC wypowiedział się o braku konieczności ponownego uruchamiania programu GE, wtedy też DAX zanurkował blisko 80 pkt, spadki były jednak chwilowe i ostatecznie sesja zakończyła się na maksimach.

Kurs DAX
DAX H4

Zobacz także: Akcje CD Projekt biją kolejne rekordy, kurs akcji CDR najwyżej w historii!

Kalendarz makro na piątek 30 sierpnia

Dane na piątek
Źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here