Naga MarketsTydzień banków centralnych powoli dobiega końca. W dniu dzisiejszym nie poznamy już żadnej decyzji monetarnej. Nie oznacza to jednak, że na rynkach zapanuje spokój. Wręcz przeciwnie. Dziś pierwszy piątek miesiąca a co za tym idzie, poznamy raport z z amerykańskiego rynku pracy. Najistotniejszy w tym przypadku okazuje się odczyt dot. zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych.


“Małe NFP” najwyżej od lutego br.

Przypomnijmy, że w minioną środę poznaliśmy najnowsze szacunki ADP. To raport przedstawiający liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed dzisiejszym odczytem NFP (część składowa raportu BLS).

Te artykuły również Cię zainteresują
219 tysięcy nowych etatów w lipcu

Z raportu ADP wynika, iż pomimo i tak już optymistycznych prognoz zakładających wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym o 186 tys., w lipcu odnotowano wzrost aż o 219 tys. nowych etatów. Jest to najlepszy rezultat od lutego br., kiedy przybyło 241 nowych etatów.

“Rynek pracy jest na dobrej drodze, nie widać żadnych oznak spowolnienia. Niemal każda branża odnotowała silny wzrost, a zatrudnienie w małych firmach wzrosło.” – powiedział Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współkierownik Instytutu Badawczego ADP.

“Rynek pracy przeżywa rozkwit, na który wpływ mają obniżki podatków finansowane z deficytu oraz wzrost wydatków publicznych. Taryfy celne nie wywarły jeszcze istotnego wpływu na miejsca pracy…” – dodaje Mark Zandi, główny ekonomista Moody’s Analytics.

NFP gorsze niż przed miesiącem?

Pomimo tak optymistycznego raportu ADP, prognozy przed dzisiejszą publikacją raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zakładają, iż zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolnicznym (NFP) w lipcu br. wyniosła 193 tys. etatów, co jest wynikiem znacząco gorszym od ubiegłomiesięcznego, kiedy notowano wzrost o 213 tys. nowych etatów.

Mimo to, pozytywnym okazują się w tym przypadku prognozy zakładające spadek stopy bezrobocia do 3,9% z 4,0% dotychczas.

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Australijska sprzedaż detaliczna nie zwalnia tempa 

Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy najnowsze wyniki australijskiej sprzedaży detalicznej. Jak wynika z raportu Australian Bureau of Statistics wartość retail sales wzrosła w czerwcu o 0,4% co okazało się wynikiem lepszym od prognoz (0,3%).

W ujęciu kwartalnym odnotowano natomiast wzrost aż o 1,2% co znacząco przebiło zarówno poprzednią publikację (0,2%) jak również i tak już optymistycznie prognozy (0,8%).

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że kurs od niemal dwóch miesięcy oscyluje nieco powyżej technicznego wsparcia, w okolicy którego już kilkukrotnie pojawiała się reakcja popytowa. Niewykluczone, że po dzisiejszym raporcie BLS pojawi się reakcja, w skutek której dojdzie do trwałego pokonania bądź odrzucenia tej strefy.

AUDUSD Weekly

Kalendarz makroekonomiczny na piątek, 3 sierpnia

Źródło: investing.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: KGHM – miedź wyznacza kierunek
Następny artykułAdmiral Markets wprowadza rozszerzoną ofertę ETF na platformę MT5
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here