Naga MarketsEuropejska sesja zapowiada się raczej spokojnie. Poznamy bilans handlowy w strefie euro oraz dane dotyczące sprzedaży detalicznej Wielkiej Brytanii. Po południu czeka nas seria danych z USA i Kanady. Wall Street jest zaniepokojone najdłuższą od ponad 50 lat korektą indeksu DJIA. W nocy opublikowano dane z Japonii i Australii.

Dane z sesji azjatyckiej

O 1:50 polskiego czasu Japonia opublikowała dane dotyczące bilansu handlowego. Okazały się one gorsze od oczekiwań. Poprzednio nadwyżka handlowa wynosiła 721 mld JPY. Teraz oczekiwano deficytu w wysokości 50 mld JPY, a wyniósł on aż 231 mld JPY. Winę za ten stan ponosi mocny spadek dynamiki wzrostu eksportu, który w lipcu w ujęciu rocznym wzrósł jedynie 3,9% (oczekiwano 6,3%, poprzednio 6,7%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Japoński bilans handlowy w ostatnich miesiącach

Poznaliśmy również dane dotyczącego australijskiego rynku pracy. Spodziewano się wzrostu zatrudnienia o 15 tys. osób, doszło jednak do spadku o 3,9 tys. osób. Stało się tak za sprawą zmniejszenia zatrudnienia sezonowego o 23,2 tys. osób, za to liczba osób pracujących na pełen etap zwiększyła się o 19,3 tysięcy.

Zmniejszyła się za to stopa bezrobocia – z 5,4% do 5,3%, co jest zaskoczeniem, ponieważ mimo wysokich oczekiwań co do wzrostu zatrudnienia rynki nie spodziewały się zmiany tej wartości. Częściowo odpowiada za to spadek stopy partycypacji, z 65,7% do 65,5%. AUDUSD zareagował na dane wzrostami, które wynoszą obecnie około 40 pipsów.

Bycza reakcja AUDUSD na dane z rynku pracy

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Największa korekta od lat 60. XX wieku

Dow Jones Industrial Average nadal znajduje się w korekcie. Cena przez 131 sesji nie dała rady odbić się na 10% powyżej dołka ustanowionego wcześniej w tym roku. To najdłuższa korekta od 1931 roku, gdy padł rekord w wysokości 223 sesji.

DJIA jest obecnie około 2,8% od wyjścia ze strefy korekty. Cena osiągnęła dołek na poziomie 23 533,20 pkt 23 marca tego roku. Żeby można było mówić o zakończeniu odreagowania, potrzeba wybicia powyżej 25 886,42 pkt. Wszystko zależy również od podejścia do definicji korekty. Zdaniem bardziej restrykcyjnych inwestorów zakończy się ona dopiero po osiągnięciu nowego historycznego szczytu. DJIA wkroczyło w terytorium korekty (definiowane jako spadek o co najmniej 10% od ostatniego szczytu) 8 lutego tego roku.

Indeks musi pokonać jeszcze długą drogę do wyjścia z korekty

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek, 16 sierpniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here