Naga MarketsWojna handlowa pomiędzy USA i ChinamiPodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność, szczególnie na rynku akcji. Inwestorzy wciąż czekają na doniesienia w sprawie negocjacji handlowych pomiędzy  USA , a Chinami. Donald Trump uaktywnił się na twitterze, wczoraj po południu napisał, że “to wielki dzień negocjacji, Chiny chcą porozumienia, ale czy ja będę go chciał?”. Pomimo, że tweet nie zawierał żadnych konkretów, to rynek odebrał go pozytywnie i akcje zaczęły rosnąć. Trochę wczorajszego show skradł funt brytyjski, gdzie doszło do gigantycznych wzrostów, kurs funta zaczął dynamiczny ruch po godzinie 16:00, kiedy na rynek wypłynęła informacja o owocnym spotkaniu premiera UK z premierem Irlandii. Zapraszamy na poranny przegląd, analizie został poddany niemiecki indeks DAX oraz para walutowa EURUSD.


 

  • Trwają rozmowy handlowe USA z Chinami
  • Donald Trump ma się dziś spotkać z vice premierem Chin w Białym Domu
  • Negocjacje pomiędzy mocarstwami głównym tematem na rynku
  • Cena złota wraca poniżej poziomu 1500 USD
  • Funt brytyjski rośnie po owocnych rozmowach Borisa Johnsona z premierem Irlandii
  • Chiny chcą przynajmniej “częściowego” porozumienia handlowego z USA
  • Kurs euro do dolara EURUSD powyżej 1,10
  • Indeksy w USA kończą czwartkową sesję na przyzwoitym plusie +0,5, +0,6%.

DAX ponownie odbija od strefy oporowej

Wczoraj na niemieckim indeksie giełdowym DAX mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność, ostatecznie sesja zakończyła się na wyraźnym plusie, zamykając się dokładnie na wysokości strefy oporowej przy 12 150 pkt. Z kolei w nocy na rynku kontraktów możemy obserwować dalsze wzrosty, tym samym kurs ywbija strefę podażową. Aktualnie zgodnie z zasadą biegunowości powinna ona stanowić wsparcie. Wybicie górą układu 1:1 świadczy o przewadze kupujących, dlatego ruch w górę jest bardziej prawdopodobny. Jedynym poważnym zagrożeniem są dzisiejsze rozmowy handlowe Chin z USA.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara EURUSD wraca do konsolidacji

Wczoraj kurs EURUSD zdołał “wreszcie” wybić górą poziom 1,10 USD. Niemniej siły starczyło tylko na kolejne 30 pipsów, po czym rozpoczęła się korekta spadkowa. Wybita wczoraj strefa przy 1,10 powinna dziś stanowić wsparcie. Jeżeli tendencja wzrostowa się utrzyma, istnieje szansa na ruch w kierunku 1,1060, gdzie znajduje się mierzenie 78,6% Fibonacciego oraz wcześniejsze lokalne szczyty.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Kalendarz makro na piątek 11 października

kalendarz marko na piątek 11 października
Kalendarz na piątek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here