Naga Marketsazjatyckie pole ryżuW nocy z poniedziałku na wtorek niewiele się działo. Azjatyckie rynki skupiły się na sytuacji w Indiach, gdzie prezes banku centralnego zrezygnował ze swojego stanowiska. Dziś nie będą podejmowane żadne decyzje w sprawie Brexitu, więc rynki mogą skupić się na danych makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii. Pojawiły się doniesienia o trwających rozmowach handlowych między USA a Chinami, nad którymi ciągle krąży problem dotyczący Huawei.

Wicepremier Chin rozmawia ze Stanami

Chińskie Ministerstwo Handlu podało w nocy informację, że wicepremier Liu He prowadzi rozmowę telefoniczną dotyczącą kwestii handlowych z amerykańskim Sekretarzem Skarbu i Przedstawicielem Handlu. Obie strony wymieniły opinie na temat wprowadzenia w życie konsensusu wypracowanego przez Trumpa i Xi. Rozmawiano również na temat kupna produktów rolniczych przez Chińczyków oraz zmiany fundamentalne w polityce prowadzonej przez Kraj Środka.

Rozmowy zostały naruszone przez skandal dotyczący aresztowania dyrektor finansowej Huawei, która jest córką założyciela chińskiej spółki. Wczoraj miała pojawić się decyzja o wysokości kaucji, po której wpłaceniu Meng wyjdzie na wolność. Nieoficjalnie mówiło się o kwocie 15 mln CAD. W nocy polskiego czasu pojawiła się jednak informacja, że sąd podejmie decyzję dopiero we wtorek.

Nadal nie wiadomo, czy sprawa Huawei będzie ciążyć na rozmowach handlowych między USA a Chinami, a tego obawiają się rynki. S&P500 zaliczył wczoraj płaską sesję, wzrost wyniósł 0,18%.

wykres sp500 10.12.2018
S&P500 pod koniec sesji zdołał wyjść na plus

Ważne dane z Wielkiej Brytanii

O 10:30 pojawi się porcja istotnych odczytów makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii. Poznamy wartość wzrostu średniego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii za październik. Rynki oczekują odczytu w okolicach 3,0%, takiego samego jak poprzednio.

Ponadto poznamy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych złożonych w listopadzie. W październiku było ich 20,2 tys., teraz oczekuje się mniejszej wartości – 13,2 tys. Ciężko stwierdzić, czy dobre dane wystarczą, żeby podnieść funta, który mocno stracił wczoraj po doniesieniach w sprawie Brexitu.

wykres gbpusd m15 10.12.2018
Funt mocno wczoraj oberwał po zamieszaniu w sprawie Brexitu

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek, 11 grudnia

kalendarz makroekonomiczny 11.12.2018

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraztokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here