Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Nasdaq ponownie najwyżej w historii, indeks z celem na 13570 pkt?
Kolejna świetna sesja na rynku akcji w USA

Podczas wczorajszej sesji doszło do zaprzysiężenia Joe Bidena na stanowisko 46 prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie to pchnęło główne indeksy giełdowe na nowe historyczne maksima. W środę ustanowione zostały kolejne rekordy na Nasdaq, S&P500 i Russell 2000, z kolei dziś o poranku rynek kontraktów terminowych na Dow Jones także wskazuje na nowe maksima. Jak widać rynki oczekują dalszego wspierania gospodarki przez nową władzę w USA.

  • Bitcoin w korekcie spadkowej, cena poniżej 35 tys. dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję na plusie Dow Jones zyskał 0,83%, S&P500 zamknął się 1,39% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem na poziomie aż 1,97%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ok. 40 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD odrabia straty, przez co istnieje szansa na ponowny atak strefy przy 1,2150

Nasdaq przyspiesza wzrosty

Trend wzrostowy na amerykańskim rynku akcji trwa w najlepsze. Inwestorzy są najwidoczniej zaślepieni przez pakiety pomocowe obietnice nowej władz co do dalszej stymulacji gospodarki. Wczoraj po raz kolejny doszło do ustanowienia nowych rekordów na głównych indeksach giełdowych w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na Nasdaq, sytuacja cały czas faworyzowała stronę popytową. Pomimo, że ruch w górę w ostatnim czasie nieco zwolnił, tak utrzymywanie się kursu powyżej strefy przy 12450 pkt wskazywało na przewagę kupujących.

Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, należy oczekiwać ruchu w kierunku poziomu 13570 pkt. gdzie znajduje się szerokie mierzenie zewnętrzne 161.8% Fibonacciego.

wykres US100
Nasdaq (US100) interwal D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 21 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 21 stycznia. Dzisiejsza sesja europejska powinna przebiegać raczej spokojnie z racji braku istotnych odczytów. Sporo publikacji poznamy z kolei na sesji amerykańskiej, o godzinie 14:30. W tym samym czasie będzie miała też miejsce konferencja prasowa EBC, dlatego też godziny popołudniowe powinny przynieś większą zmienność. Z ważniejszych odczytów na pewno warto zwrócić uwagę na indeks przemysłowy Fed z USA. W godzinach późno wieczornych poznamy z kolei dane o inflacji z Nowej Zelandii.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here