Naga Markets


Wczorajszy dzień nie był zbyt ciekawy na rynku walutowym, główne pary poruszały się bardzo leniwie. Za to dzisiaj rynki będą miały co obserwować. Czeka nas kilkanaście ważnych publikacji makroekonomicznych oraz wystąpienia członków banków centralnych.

Dotychczas poznaliśmy minutki Banku Australii, jednak nie dowiedzieliśmy się z nich niczego nowego. Gospodarka australijska wygląda nieźle, kolejnym ruchem banku ma być podwyżka stóp, ale nie nastąpi to w najbliższej przyszłości.

Chińczycy opublikowali dane dotyczące wzrostu PKB, produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Okazały się one mniej więcej zgodne z oczekiwaniami. Chińska gospodarka cały czas ma się bardzo dobrze, kraj teraz ma na celu walkę z ubóstwem oraz zniwelowanie zanieczyszczenia środowiska. Dobre dane pomogą przekonać przeciwników tej polityki do zmiany zdania.

Dane z Europy

Od 10:00 rozpocznie się fala publikacji makroekonomicznych z Europy. Najpierw dowiemy się, ile wyniosła w marcu włoska inflacja. Pół godziny później poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy. Analitycy nie spodziewają się tu żadnych rewelacji.

O 11:00 poznamy wartość indeksu ZEW bieżących warunków gospodarczych oraz nastrój ekonomiczny w Niemczech. Tutaj analitycy spodziewają się nieco gorszych danych niż w poprzednim okresie. Ponadto opublikowany zostanie indeks ZEW dla całej strefy euro.

Mnóstwo informacji zza oceanu

O 14:30 oczy traderów przeniosą się za ocean. W USA zostaną opublikowane dane dotyczące zezwoleń na budowę oraz rozpoczętej budowy nowych domów. O tej samej godzinie Kanada opublikuje statystyki dotyczące sprzedaży przemysłowej. Ponadto czekają nas jeszcze przemówienia członków FOMC – Williamsa, Quarlesa i Harkera.

Wygląda na to, że rynki spodziewają się nieco słabszych danych ze Stanów Zjednoczonych. Dolar wczoraj wieczorem nieco osłabł w stosunku do innych walut. Jeśli dzisiejsze odczyty okażą się pozytywne dla USD, możemy spodziewać się większego odbicia.

EURUSD H1

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek, 17 kwietnia

Sponsorem codziennych analiz jest broker FX88 dający swoim klientom dostęp do rachunku ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here