TMS


Dziś w nocy Bank Japonii opublikował sprawozdanie z czerwcowego spotkania. Nie dowiedzieliśmy się z nich zbyt wiele, co zresztą widać po minimalnej reakcji jena. Nowa Zelandia ogłosiła dane dotyczące bilansu handlowego. W Portugalii trwa ostatni dzień spotkania zorganizowanego przez Europejski Bank Centralny. Polacy przygnębieni po wczorajszym meczu.

Minutki Banku Japonii potwierdziły to, co już wiedzieliśmy o stanie japońskiej gospodarki. Przedsiębiorstwa powoli przygotowują się do wzrostu cen i płac. Zdaniem wielu członków banku centralnego należy utrzymać obecną, luźną politykę monetarną. Trzeba jednak monitorować jej wpływ na system finansowy, Jeden członek jest nawet zdania, że należy zastosować jeszcze luźniejsze podejście.

Według jednego z członków Banku Japonii, usunięcie dat ze ścieżki wzrostu inflacji osłabia wiarę w zaangażowanie banku w poprawę sytuacji. Inni powiedzieli, że przywiązanie do konkretnych terminów nie jest odpowiednią formą komunikacji z rynkiem. W nocy USDJPY znalazło się powyżej kluczowego poziomu 110, obecne wzrosty trwają od wczoraj.

USDJPY rośnie niezależnie od minutek BOJ

Nowa Zelandia i spotkanie bankierów centralnych

W nocy w Nowej Zelandii opublikowano dane dotyczące rachunku bieżącego w pierwszym kwartale roku. Nadwyżka wyniosła 182 mln NZD (w porównaniu do 2745 mln NZD deficytu w ostatnim kwartale poprzedniego roku). Dolar nowozelandzki właściwie w ogóle nie zareagował na opublikowane dane.

W ostatnich latach Nowa Zelandia notowała nadwyżkę jedynie w pierwszym kwartale roku

O 8:00 poznamy wartość wskaźnika PPI w Niemczech. Po południu opublikowane zostaną dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące sprzedaży nieruchomości w maju oraz zapasów ropy naftowej. Szczególnie te drugie dane mogą być istotne, jednak na większe ruchy ropy naftowej trzeba będzie poczekać do piątkowego spotkania krajów OPEC w Wiedniu.

Ponadto dziś odbędzie się ostatni dzień spotkania bankierów centralnych w portugalskiej Sintrze. Z EBC przemawiać będą Lautenschlaeger, Coeure oraz Draghi. Ponadto usłyszymy prezesa FED oraz Banku Australii. Być może poznamy jakieś cenne wskazówki dotyczące przyszłych ruchów banków centralnych.

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 20 czerwca

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here