Naga MarketsStało się… Liczba odnotowanych przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła wczoraj 1 000 000! Aktualnie epicentrum znajduje się w Stanach zjednoczonych, gdzie mówi się o ponad  250 tysiącach zachorowań. Sytuacja robi się więc coraz bardziej poważna. Dziś przed nami ważne dane z rynku pracy w USA, które co prawda jeszcze nie odzwierciedlają ostatniego wzrostu zachorowań, jednak powinny się one przyczynić do większej zmienności. Czego spodziewać się po czwartkowej sesji?


Co słychać na rynku?

  • Czwartkowa sesja na rynku akcji w USA zakończyła się pozytywnie pomimo fatalnych danych pokazujących astronomiczne 6,6 miliona nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, indeks S&P500 zyskał 2,28%, Nasdaq umocnił się 1,72%, z kolei wzrosty na Dow Jones wyniosły 2,24%
  • Podczas sesji azjatyckiej możemy obserwować jednak raczej negatywne nastroje, indeksy z Chin i Korei Południowej znajdują się ponad 0,5% pod kreską, z kolei te z australijski S&P/ASK traci 1,7%, a japoński Nikkei zniżkuje dokładnie 1%
  • Kontrakt na indeks DAX wskazuje na nieznacznie niższe otwarcie
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wciąż rośnie, wczoraj przybyło blisko 80 tysięcy chorych, zmarło także rekordowo dużo osób, czyli prawie 6000, aktualnie na całym świecie już milion osób zachorowało na COVID-19, z czego ponad 53 tys. to zgony

Zobacz także: DAX zawęża wykonywane zasięgi. Indeks nadal z szansą wzrostu pod 9600 – 9675

Kurs euro do dolara kontynuuje spadki

Patrząc technicznie na kurs euro do dolara można zauważyć, że notowania kurczowo trzymają się średniej SMA100, bądź też średnia trzyma rynek. Aktualnie para walutowa dotarła do mierzenie 61,8% ostatniej fali spadkowej, dlatego też możliwe jest odreagowanie do średniej, jednak sentyment pozostaje spadkowy tak długo jak cena będzie się utrzymywać poniżej linii zaznaczonej kolorem zielonym. Gdyby doszło do jej wybicia kolejnym oporem jest strefa przy 1,096, z kolei jako wsparcie należy traktować następny współczynnik Fibo – 78,6%.

Wykres euro do dolara EURUSD
EURUSD interwał M30

Ponad milion zarażonych na świecie!

Liczba nowych przypadków koronawirusa z dnia na dzień rośnie, niewielkie spowolnienie mogliśmy obserwować na początku tygodnia, jednak kolejne dane nie pozostawiają złudzeń – pandemia przyspiesza. Wczoraj ponownie doszło do wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. W czwartek na całym świecie przybyło blisko 80 tysięcy nowych przypadków. Rekordowo wysoka była także liczba zgonów, tylko wczoraj wyniosła ona prawie 6000. Co istotne do tej pory od czasu wybuchu epidemii odnotowano ponad milion przypadków! Sytuacja wciąż jest więc poważna i jak widać do zahamowania pandemiii jescze daleko.

Ponad milion zarażonych koronawirusem
źródło: www.worldometers.info

Zobacz także: Kursy euro i franka największymi przegranymi sesji! EUR najsłabszą walutą G8

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 3 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek. Podczas dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę na dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych, gdzie znajduje się obecnie epicentrum koronawirusa. Zmienność wciąż powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Zobacz także: Koronawirus wywoła największy kryzys od 1945 r.? Komentuje P. Kwiecień

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here