Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePrzed nami pierwsza sesja handlowa w nowym tygodniu. Patrząc jedynie na kalendarz makro, prezentuje się ona nieciekawie, dziś nie poznamy żadnych ważnych odczytów, które mogłyby się przełożyć na większą zmienność. Niemniej inwestorzy z pewnością będą się przyglądać doniesieniom ws. umowy brexitowej, jak i tym płynącym zza ocenami, wciąż nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądał pakiet stymulacyjny w USA i ile ostatecznie będzie wynosiło wsparcie. Dodatkowo w tym tygodniu rozpoczyna się sezon publikacji wyników na Wall Street, pierwsze wyniki kwartalne będą prezentować duże banki.

  • Indeksy w USA zakończyły piątkową sesję na plusie Dow Jones zyskał 0,57%, S&P500 zamknął się 0,88% wyżej, a Nasdaq dodał 1,39%
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na wyższe otwarcie europejskiej sesji, około 80 punktów powyżej ceny zamknięcia z piątku
  • Kurs EUR/USD powyżej 1,18 USD
  • Metale szlachetne kontynuują wzrosty

Cena złota i srebra w górę

Pod koniec tygodnia mogliśmy obserwować wzrosty nie tylko na rynku akcji, ale także na rynku metali szlachetnych. Złoto i srebro wyraźnie odzyskał utracony niedawno blask, a kontynuacja wzrostów na tych instrumentach jest jak najbardziej możliwa.

Patrząc technicznie na sytuacje na rynku złota, w ostatnim czasie zapora przy poziomie 1915$ skutecznie powstrzymywała wzrosty. Niemniej zgodnie z naszymi wcześniejszymi oczekiwaniami, wreszcie przy kolejnym z rzędu teście, doszło do pokonania oporu – co otwiera drogę do dalszych wzrostów.

Aktualnie notowania znajdują się także powyżej linii trendu z wyższego przedziału czasowego, dlatego też należy oczekiwać kontynuacji ruchu na wyższe poziomy. Wybita strefa przy poziomie 1915$ powinna stanowić kluczowe wsparcie, z kolei opór znajduje się w rejonach 1938$, miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji cenowych.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 12 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 12 października. Dziś nie poznamy kluczowych odczytów, kalendarz jest właściwie pusty, przez co inwestorzy mogą się skupiać na doniesieniach dotyczących koronawirusa, jak i negocjacji w sprawie pakietu stymulacyjnego w USA. Gorący pozostaje także temat Brexitu i umowy handlowej pomiędzy UE a Wielką Brytanią.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here