Naga MarketsMetale szlachetne w odwrocie, cena złota poniżej 1900$
Metale szlachetne pod presją sprzedających

Większa część wczorajszej sesji na rynku akcji przebiegała w dobrych nastrojach, niemniej pod koniec dnia pojawili się sprzedający, przez co na rynku w USA mogliśmy obserwować zamknięcie pod kreską. Niemniej największą uwagę inwestorów przyciągnęły metale szlachetne, których cena zanurkowała podczas wczorajszej sesji. Dziś o poranku przecena jest kontynuowana, notowania złota cofnęły poniżej 1900$, a srebro poniżej 25$. Czy to koniec rajdu?

  • Załamanie na rynku metali szlachetnych
  • Cena złota spadła wczoraj ponad 4,5%, a srebro przeceniło się niemal 11%
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję pod kreską
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na niższe otwarcie sesji europejskiej
  • RBNZ utrzymał stopy procentowe w Nowej Zelandii na dotychczasowym poziomie, NZD stracił około 40 pipsów do USD, jednak połowa ruchu została szybko wymazana

Cena złota i srebra ostro w dół

Po pandemiczna hossa na rynku metali szlachetnych nie mogła trwać wiecznie, o czym pewnie przekonali się inwestorzy detaliczni kupujący srebro powyżej 29$, czy złoto powyżej 2000$. Silne trendy mają to do siebie, że korekty w nich występujące również są dynamiczne. Pytanie jednak czy to co aktualnie obserwujemy to jedynie korekta, a może zmiana sentymentu?

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na notowania złota, obecne dynamiczne cofniecie należy traktować jedynie jako korektę spadkową w trendzie wzrostowym. Niemniej dynamika spadków jest bardzo duża, co może niepokoić. Tak czy inaczej, kluczowa strefa dla złota wypada przy 1824$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1 oraz mierzeni 23,6% Fibo.

Cena zlota
Złoto interwał W1

Jeśli chodzi z kolei o notowania srebra, tutaj sytuacja wygląda nieco gorzej, wczoraj metal ten przecenił się niemal 11%. Patrząc na ostatni impuls wzrostowy, mamy do czynienia z niemal identyczną przeceną jak podczas paniki wywołanej koronawirusem. Kluczowym wsparciem będą więc okolice poziomu 22,5$, gdzie wypada równość ze wspominaną falą spadkową oraz mierzenie 38,2% Fibo.

Cena srebra
Srebro interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 12 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na środę. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy poznają między innymi PKB z Wielkiej Brytanii (godzina 8:00), a także dane o produkcji przemysłowej w strefie euro (11:00). Ponadto o 14:30 opublikowany zostanie wskaźnik CPI z USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here