Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Metale szlachetne odrabiają straty, czas na powrót do wzrostów?Tydzień pełen emocji dobiega końca. W ostatnich dniach zmienność utrzymywała się na podwyższonym poziomie, spore ruchy obserwowaliśmy nie tylko na rynku forex, ale w szczególności na indeksach giełdowych i rynku surowców. Wczoraj złoto i srebro zaczęły odbijać, z kolei rynek akcji wciąż znajduje się pod presja sprzedających. Czego oczekiwać po dzisiejszej sesji?

  • Indeksy w USA zakończyły sesję na plusie, Nasdaq zyskał 0,37%, S&500 dodał 0,3%, a Dow Jones zamknął się aż 0,2% wyżej
  • Cena złota odbija po ostatniej przecenie
  • Srebro z sygnałem zakupowym na interwale D1
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD próbuje odbijać, notowania po 1,1650 USD o poranku
  • W dzisiejszym kalendarzu dane o zamówieniach w USA

Cena złota i srebra w górę

Od początku tygodnia mogliśmy obserwować silną przecenę na rynku metali szlachetnych. Co prawda w skali tygodnia zarówno złoto, jak i srebro wciąż znajdują się na potężnym minusie, niemniej na wczorajszej sesji doszło do wyraźnego odreagowania, dlatego też ruch w górę w najbliższej przyszłości jest możliwy.

Patrząc technicznie na wykres srebra na interwale D1, po silnych spadkach z początku sesji uaktywnili się kupujący. Popyt pojawił się na wysokości średniej SMA100, po czym ostatecznie świeca dzienna zamknęła się długim dolnym cieniem i białym korpusem, możemy wiec mówić o pro wzrostowej formacji młota.

Ponadto patrząc na strukturę ostatnich spadków, możemy mieć do czynienia z korektą prostą ABC. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznie, tak długo jak kurs będzie się utrzymywał powyżej współczynnika 38,2%, prawdopodobieństwo wzrostów wydaje się większe. Z kole w przypadku zanegowania wspominanej formacji młota, kupujący mogą znaleźć się w tarapatach.

wykres srebra
Srebro interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 25 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 25 września. Dziś dzisiejszej sesji nie poznamy kluczowych danych makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynki. Po południu warto zwrócić jedynie uwagę na dane o zamówieniach środków trwałych z USA, które zostaną opublikowane o godzinie 14:30.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here