Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Metale szlachetne mocno w górę, cena złota wróci powyżej 2000$?Poniedziałkowa sesja przebiegała dość spokojnie. Na rynku akcji, czy rynku Forex nie było widać większej zmienności. Głownie indeksy w Europie zakończyły handel na niewielkim plusie, a w USA było widać mieszane nastroje. Z kolei spore ruchy były widoczne na metalach szlachetnych, gdzie złoto i srebro, a także platyna wyraźnie zyskiwały. Czego spodziewać się po wtorkowej sesji?

  • Indeksy w USA zakończyły poniedziałkową sesję mieszanie, Dow Jones stracił 0,31%, z kolei S&P500 dodał 0,27%, a Nasdaq zyskał dokładnie 1%
  • Z kolei podczas godzin nocnych można zauważyć gorsze nastroje. Indeksy w Chinach i Australii rosną, podczas gry koreański KOSPI i japoński Nikkei znajdują się pod kreską
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX jest notowany około 20 punktów poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia sesji
  • W godzinach nocnych poznaliśmy protokół z ostatniego posiedzenia Banku Australii, który niczym nie zaskoczył inwestorów, zmienność na AUD utrzymuje się na standardowym poziomie

Cena złota mocno w górę

Podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy wyraźne wzrosty na rynku metali szlachetnych. Co ciekawe to nie złoto zyskało najwięcej. Inwestorzy najchętniej kupowali platynę i srebro, oba metale zyskały w poniedziałek ponad 4%.

Z kolei patrząc technicznie na rynek złota, w ostatnim czasie doszło tam do dynamicznego cofnięcia. Niemniej jak dobrze widać na interwale tygodniowym, przecena nie była na tyle silna żeby zmienić układ sił na wykresie.

Z perspektywy przedziału czasowego W1, mieliśmy już do czynienia z dwiema niemal identycznymi korektami, dlatego zgodnie z metodologią Overbalance, cały czas mówimy o trendzie wzrostowym. Kluczowym wsparciem w średnim terminie pozostaje strefa przy 1824$, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, scenariuszem bazowym jest atak na nowe szczyty. Aktualnie kurs zbliża się do psychologicznej bariery 2000$, która może stanowić opór, niemniej jej pokonanie moze doprowadzić do przyspieszenia wzrostów.

Cena złota 18 sierpnia
Złoto interwał W1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 18 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na wtorek. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy wielu istotnych odczytów. Sesja europejska powinna przebiegać w spokojnych nastrojach. Dopiero o godzinie 13:30 poznamy odczyty z USA, będą to dane z rynku nieruchomości – zezwolenia na budowę domów, oraz rozpoczęte budowy domów.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here