Naga MarketsPoranny przegląd rynkowyPrzed nami trzecia sesja handlowa w tym tygodniu. Wczorajszy dzień przyniósł bardzo dużą zmienność, między innymi za sprawą wypowiedzi prezesa EBC – Mario Draghiego. Przez to, że nikt nie spodziewał się aż tak gołębiego tonu, mogliśmy obserwować na prawdę duże ruchy, emocje podsycił także Donald Trump. Jakby tego było mało, dziś poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych w USA, zmienności nie powinno więc brakować. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na EUR/USD, oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Mario Draghi trzęsie rynkami,

Po wczorajszych wypowiedziach Mario Dragheigo nie jest wykluczone, że niedługim czasie EBC formalnie poda informację o możliwości obniżenia stóp procentowych. Rynek już po samym wystąpieniu prezesa EBC wycenia przynajmniej jedna obniżkę do końca roku. Jak uważa bank Nomura, gołębie wypowiedzi przedstawicieli EBC będą negatywnie wpływać na notowania euro oraz europejskie rentowności.

Wczorajszy dzień był pełen emocji, nie tylko za sprawą wypowiedzi Mario. Prezydent USA – Donald Trump napisał także na swoim twitterze o owocnej rozmowie z prezydentem Chin. Głowy obu państw maja się spotkać na szczycie G20 i negocjować warunki umowy handlowej. Jest to pozytywna informacja dla rynków. Konsekwencją tego było zakończenie sesji w USA na rekordowo wysokich poziomach.

Ponadto wczoraj pojawiły się plotki jakoby Biały Dom miał chcieć odwołać prezesa Rezerwy Federalnej, co sprawia, że dzisiejsze posiedzenie Fedu będzie na prawdę istotne, zmienność powinna utrzymywać się na wysokim poziomie.

Kurs euro do dolara wkrótce na nowych minimach?

Po wczorajszych wypowiedziach Mario, kurs euro ruszył w dół i praktycznie całą sesję nie mógł wrócić powyżej strefy oporowej przy 1,1210. Dopóki cena utrzymuje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Celem dla sprzedających powinien być ruch w kierunku ostatnich minimów.

Cena euro do dolara EURUSD 19 czerwca 2019

NASDAQ coraz wyżej

NASDAQ kontynuuje lokalny ruch wzrostowy. Cena dotarła niemal do strefy oporowej przy 7700 pkt. Jest to świetne miejsce do wykonania korekty, niemniej wcale nie musi się tego pojawić. Gdyby jednak doszło do ruchu spadkowego to reakcji popytowej szukałbym w rejonach 7515 pkt, gdzie wypada równość z poprzednim ruchem spadkowym. Dopiero zejście poniżej tego poziomu, zaneguje ostatnią tendencję wzrostową.

Kurs NASDAQ 19 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX i nagły zwrot akcji

Dax zaskoczył wczoraj chyba prawie wszystkich. Początkowo sesja miała bardzo negatywną wymowę, doszło do wybicia ważnego wsparcia. Ale… wszystko zmieniło się po godzinie 10:00, kiedy zaczął przemawiać “super” Mario, jego wypowiedzi sprowadziły kurs euro w dół i doprowadziły do wzrostów na europejskich parkietach. Od godziny 10:00, do końca sesji niemiecki indeks szybował w górę. Od dołka było to ponad 300 punktów, co jest sporym wynikiem, biorąc pod uwagę ostatnią mniejszą zmienność. Tendencja jest więc wzrostowa i nie ma się co kłócić z trendem. Ewentualnej reakcji podażowej szukałbym przy zniesieniu 161.8%. Wsparcie wypada przy 12 220 pkt. Dopiero zejście poniżej mogłoby doprowadzić do większej korekty spadkowej.

Kurs DAXA 19 czerwca 2019

Kalendarz makro na środę 19 czerwca

kalendarz makroekonomiczny 19 czerwca 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here