Naga Marketsbyk i niedźwiedź na rynkuZa sprawą rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa i reakcji rządów oraz banków centralnych, zmienność na rynku utrzymuje się na podwyższonym poziomie. Szczególnie duże ruchy obserwujemy na akcjach, jednak rynek surowców i Forex również jest bardziej “ruchliwy”.  Pytanie tylko na ile pakiety wspomagające gospodarkę będa skuteczne? Na razie wydaje się, że interwencje banków centralnych przynoszą tylko krótkoterminową poprawę nastrojów. 


Co słychać na rynku o poranku?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję mieszanie, Nasdaq stracił 0,45%, Dow Jones umocnił się 3,4%, a S&P500 dodał 1,15%
  • Senat USA ustalił datę głosowania nad pakietem pomocowym do walki z koronawirusem w kwocie 2 bilionów dolarów na piątek
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa stale rośnie, wczoraj przybyło ponad 48 tysięcy chorych, a także zmarło blisko 2400 osób, aktualnie na całym świecie już 471 tys. osób zachorowało na COVID-19, z czego 21 tys. to zgony

Zobacz także: Kurs franka szwajcarskiego CHF cofa poniżej 4,30 zł, szansa dla złotego?

Niemiecki indeks giełdowy odbija od poziomu 10 000 pkt

Ten tydzień przyniósł nam dynamiczne wzrosty na indeksach giełdowych na całym świecie, co ma związek z podjęciem działań pomocowych przez poszczególne rządy i banki centralne. Niemniej dodruk pieniądza i kupowanie papierów wartościowych za “sztuczne” pieniądze może okazać się niewystarczające aby powstrzymać panikę związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Obecne odbicie należy traktować jedynie jako korektę w trendzie spadkowym.

Parząc technicznie na niemiecki indeks giełdowy DAX, doszło do ponad 25% ruchu w górę. Po reakcji popytowej przy 8000 pkt, indeks zdołał wczoraj wyjść na chwilę powyżej poziomu 10000 pkt! Niemniej do końca sesji wzrosty zostały w dużym stopniu zniesione, co może prowadzić do kontynuacji spadków. Jeżeli jednak zobaczylibyśmy jeszcze jedną próbę podejścia na wyższe poziomy, to strefa 10000 – 10250 pkt powinna stanowić kluczowy opór.

Niemiecki indeks giełdowy DAX Wykres
DAX domyka lukę, interwał D1

Pandemia wciąż przyspiesza!

Od kilku dni piszemy o przyspieszającej właściwie z dnia na dzień pandemii koronawirusa. Prawie codziennie ustanawiane są nowe rekordy w liczbie odnotowanych nowych przypadków. Zamieszczony poniżej wykres przedstawia aktualną sytuację na koniec dnia wczorajszego. We środę na całym świecie przybyło ponad 48 tysięcy nowych przypadków! Ponadto wczoraj zmarły 2390 osoby osoby, a całkowita liczba zgonów przekroczyła 21 tys.

Lawinowy wzrost liczby odnotowanych przypadków koronawirusa
źródło: www.worldometers.info

Zobacz także: PKN Orlen: 6 mln zł dla polskich szpitali, 710 tys. litrów płynu do dezynfekcji trafiło na stacje

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 26 marca

Poniżej został zamieszczony kalendarz na czwartek. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy ważniejszych danych makro, niemniej i tak nie ma to większego znaczenia ponieważ aktualnie odczyty makroekonomiczne nie są tak istotne dla inwestorów. Najważniejsze jest to jak będzie przebiegał dalszy rozwój pandemii koronawirusa i to w jaki sposób będa regować poszczególne rządy i banki centralne. Zmienność powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Zobacz także: Koronawirus wywoła największy kryzys od 1945 r.? Komentuje P. Kwiecień

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here