Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePodczas wczorajszej sesji ponownie mogliśmy obserwować dobre nastroje na rynku akcji. Indeksy zyskiwały już od wczesnych godzin porannych, kiedy Bloomberg podał informację o potencjalnym zrezygnowaniu z części opłat celnych na najbliższym spotkaniu przedstawicieli USA i Chin. Wiadomości te zostały najpierw potwierdzone przez stronę chińską, a następnie przez amerykanów, co powodowało wzrosty na indeksach giełdowych. Ponowny zwrot w stronę ryzykownych aktywów przełożył się z kolei na spadki na rynku metali szlachetnych. Silnie traciło złoto i srebro. Zobaczmy czego oczekiwać po dzisiej sesji i jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na niemieckim indeksie DAX oraz złocie.


Złoto wybija układ Overbalance

Zobaczmy na początek jak wyglądają notowania złota. Sytuacja techniczna jest tutaj bardzo ciekawie. Wczoraj złoto znajdowało się pod presją sprzedających. Patrząc na wykres na interwale D1, doszło do wybicia dolnego ograniczenia układu Overbalance, które od dłuższego czasu utrzymywało trend wzrostowy. Zgodnie z metodologią pojawił się więc sygnał sugerujący większą korektę lub nawet odwrócenie trendu. O ile jest jeszcze za wcześnie aby mówić o trendzie spadkowym, to większa korekta jak najbardziej ma szansę się pojawić. Aktualnie dopóki cena znajduje się poniżej poziomu 1475$ obowiązuje scenariusz spadkowy. Jako wsparcia należy traktować współczynniki Fibonacciego, które zostały wyznaczone na ostatniej fali wzrostowej. Najbliższą strefą popytową stanowią więc okolice poziomu 1407$.

Wykres złota
Złoto interwał D1

Najważniejsze publikacje na piątek 8 listopada

kalendarz makro na piątek 8 listopada (
kalendarz makro na piątek źródło: investing.com

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX utrzymuje się poniżej oporu pomimo jego naruszenia

Na niemieckim indeksie giełdowym DAX doszło wczoraj do pokonania kluczowej strefy oporowej, o której wspominaliśmy we wczorajszej analizie. Wybicie górą potwierdza tendencję wzrostową i napawa coraz większym optymizmem co do ruchu w kierunku historycznych maksimów. Nastroje inwestorów zostały ponownie polepszone przez zapowiedzi co do cofnięcia opłat celnych przez USA i Chiny. Jeżeli nic nie popsuje panującej euforii, to bazowym scenariuszem pozostają dalsze wzrosty w kierunku poziomu 13 550 pkt. Aby myśleć o spadkach jest zdecydowanie za wcześnie. Niemniej trzeba mieć na uwadze, że w przypadku tak silnych trendów, jedna rozczarowująca wiadomośc może doprowadzić do szybkiej i dynamicznej korekty.

Wykres DAX
DAX interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here