Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs funta zyskuje, porozumienie ws. Brexitu osiągniętePomimo, że dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest właściwie pusty, tak wcale nie oznacza, że sesja będzie nudna. Aktualnie inwestorzy skupiają się na doniesieniach dotyczących Brexitu. Dziś Boris Johnson ma oficjalnie ogłosić zawarcie umowy handlowej z Unią Europejską. Czy kurs funta będzie kontynuował wzrosty?

  • Bitcoin nieznacznie cofa z historycznych szczytów, cena utrzymuje się jednak powyżej poziomu 23 tys. dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję mieszanie, Dow Jones zyskał 0,38%, S&P500 zamknął się 0,07% wyżej, a Nasdaq stracił 0,29%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 60 pkt pod kreską
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się w rejonach 1,22 USD o poranku

Kurs funta umacnia się wobec doniesień o porozumieniu ws. umowy handlowej

Podczas dzisiejszej sesji wiele rynków jest zamkniętych, a na część z nich handel jest skrócony, przez co dzisiejsza sesja powinna przebiegać spokojnie. Niemniej inwestorzy skupiają się obecnie na negocjacjach dotyczących umowy handlowej pomiędzy Unią Europejską, a Wielką Brytanią. Dziś Borish Johsnon ma ogłosić osiągnięcie porozumienie w sprawie umowy handlowej. W tle pozostaje też temat koronawirusa, jednak aktualnie na rynku nie słuchać ni nowego w sprawie ostatniej mutacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z doniesieniami sugerującymi “deal” kurs funta kontynuuje wzrosty. Na poniższym wykresie została zaznaczona reakcja, która pojawiła się w związku z pierwszymi plotami sugerującymi porozumienie. Patrząc technicznie na wykres GBP/USD, wybicie oporu przy 1,3490 otwiera drogę w kierunku ostatnich szczytów przy 1,3620.

Wykres GBPUSD
GBP/USD interwał M30

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 24 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 24 grudnia. Dziś o poranku nie poznamy żadnych danych makro, a inwestorzy będą czekać na doniesienia dotyczące umowy handlowej pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią. Z kolei o 12:00 Bank Centralny Turcji zdecyduje o poziomie stóp procentowych, a o 14:30 opublikowane zostaną dane o pozwoleniach na budowę z Kanady.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here