Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. W ostatnich dwóch dniach poznaliśmy sporo odczytów makro, a także “minutes” z ostatniego posiedzenia FED i EBC. Jeśli chodzi o dzisiejszy dzień, w kalendarzu nie znajdziemy wielu odczytów makro. W początkowych godzinach handlu należy zawrócić uwagę na produkcję przemysłową ze strefy euro, której odczyt będzie publikowany o godzinie 11:00, natomiast w przypadku Stanów Zjednoczonych poznamy wskaźnik inflacji producenckiej – godzina 14:30. Dodatkowo należy pamiętać także o spotkaniu ministrów finansów Unii Europejskiej. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i parze walutowej GBP/USD.


Kurs funta GBP zmienia trend

Kurs funta brytyjskiego wyraźnie cofa z ostatnio wybitych minimów. Nawiązując do tytułu, oczywiście jest za wcześnie, aby mówić o odwróceniu trendu, niemniej pojawiają się sygnały, mogące zwiastować chociaż większy ruch korekcyjny. Aktualnie kluczowy jest poziom 1,2510. Patrząc na interwał H4, doszło do zanegowania lokalnej tendencji spadkowej – rynek wybił górą układ Overbalance który obowiązywał ostatniej na fali spadkowej, która ma nieco ponad 300 pipsów. Aktualnie istnieje szansa na ponowny ruch korekcyjny w kierunku wczorajszych szczytów — strefa oporowa przy 1,2565. Dopiero jej pokonanie, otworzyłby drogę do większej korekty wzrostowej. Jednak powrót ceny poniżej poziomu 1,2510, będzie oznaczał, że wracamy do głównej tendencji, która jest spadkowa.

Notowania funta do dolara GBPUSD

DAX zmienia tendencję na spadkową

Dax zamknął kolejną sesję na minusie. Wczorajszy dzień zakończył się spadkiem na 0,33%, co może nie robi wrażenia, niemniej jest to już 5 sesja z rzędu, kiedy niemiecki indeks giełdowy kończy dzień na niższych poziomach. Patrząc na sytuację techniczną, cena po długiej walce zdołał się uporać ze wsparciem przy 12 400 pkt, aktualnie obwiązuje więc scenariusz korekcyjny. Dodatkowo cena znajduje się poniżej średniej kroczącej, co przemawia za kontynuacją spadków. Aby mówić o powrocie do wzrostów, kurs musiałby wrócić powyżej poziomu 12 400 pkt. Tka długo jak cena znajduje się poniżej, oczekuje się zejścia do 12 200 pkt, a po ewentualnym wyciu nawet do okrągłego poziomu 12 000 pkt.

Indeks Dax 12 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

NASDAQ nieznacznie cofa

Amerykańskie indeksy nie mają ochoty na spadki. Omawiany przeze mnie ostatnio NASDAQ utrzymuje się w rejonach najwyższych poziomów w historii. Pod koniec wczorajszej sesji mogliśmy obserwować nieznaczne cofnięcie, niemniej nie ma sygnałów do większej przeceny. Trend wzrostowy obowiązuje i nie ma co się z nim kłócić, najbliższe wsparcie wypada przy poziomie 7870 pkt, gdzie znajdują się ostatnie wybite maxima z kwietnia. Kolejnym wsparciem jest poziom łatwy do zapamiętania – 7777 pkt, dolne ograniczenie układu 1:1. Dopiero jego pokonanie, może otworzyć drogę do większej korekty spadkowej.

Kurs Nasdaq 12 lipca 2019

Kalendarz makro na piątek 12 lipca

Kalendarz makroekonomiczny na piątek 12 lipcatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here