Naga MarketsWidok na most w LondyniePrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Od poniedziałku zmienność utrzymuje się raczej na niskim poziomie. Wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się pod kreską. NASDAQ stracił blisko 0,5%, z kolei, S&P500 i Dow Jones około 0,2%. Inwestorzy cały czas zaniepokojeni są sytuacją związaną z wojną handlową, a ostatnie wypowiedzi Donalnda Trumpa jedynie podsycają emocje. Wczoraj powiedział on że teraz umowa handlowa jest w jego rękach i jeśli Chiny nie przystaną na wcześniej wynegocjowane warunki, to umowy nie będzie. Na uwagę zasługuje funt brytyjski, który wczoraj po południu tąpnął tym jak w parlamencie zostało odrzucony wniosek, który miałby zapobiec twardemu Brexitowi. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na GBP/USD, oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Kurs funta traci

Kurs funta wyraźnie tracił wczoraj po godzinie 17:30. Tym samym widmo formacji odwróconej głowy z ramionami oddala się. Pamiętajmy, że dopiero wybicie górą strefy przy 1,2740 otworzy drogę do wzrostów. Tendencja w ostatnim czasie jest spadkowa i pomimo wyhamowania ruchu w dół, nie ma potwierdzenia do większej korekty. Oczywiście budująca się formacja oRGR jest taką przesłanką natomiast bezpieczniej będzie zajmować pozycje długie po wybiciu 1,2740 górą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres funta do dolara gbpusd 12 czerwca 2019

NASDAQ pogłębia korektę

NASDAQ realizuje wczorajszy scenariusz. Doszło do zanegowania układu 1:1 i kurs nie zdołał wyjść po południu powyżej poziomu 7500 pkt, co sprowadziło wykres na niższe poziomy. Scenariusz korekcyjny jest cały czas aktualny. Dopiero w momencie powrotu powyżej 7500 pkt, spodziewałbym się wzrostów i ataku na strefę oporową przy 7615 pkt, która w średnim terminie pozostaje kluczowa. Natomiast celem dla korekty spadkowej jest wsparcie przy 7300 pkt.

Wykres Nasdaq 12 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX broni wsparcia

Wczoraj niemiecki indeks Dax odbijał we wskazanej strefie wsparcia przy 12 075 pkt. Poziom pozostaje aktualny. Ponowny impuls w górę jest cały czas możliwy, jednak cena nie może zejść poniżej poziomu 12 045 pkt. Zanegowanie tego wsparcia może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży. Wczoraj wyraźnie broniona była strefa oporowa przy 12 125 pkt, dlatego też uważam, że jej ewentualne wybicie, powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostów i ataku na ostatnie lokalne szczyty.

Wykres DAX 12 czerwca 2019

Kalendarz makro na czwartek 13 czerwca

kalendarz makroekonomiczny 13 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here