Naga MarketsKurs funta przed decyzja Banku Anglii, GBP/USD po 1,3130 USD
Kurs funta brytyjskiego

Podczas dzisiejszej sesji najważniejszym wydarzeniem dnia będzie decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych, którą poznamy już o godzinie 8:00. W kolejnych godzinach nie poznamy innych kluczowych danych, dlatego uwaga inwestorów może się dziś skupiać na funcie brytyjskim. W ostatnim czasie para walutowa GBP/USD znajduje się w silnej tendencji wzrostowej, co dalej z funtem?

  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX notowany jest nieznacznie poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia sesji
  • Kurs euro do dolara blisko tegorocznych maksimów
  • Na rynku metali szlachetnych obserwujemy kontynuację rajdu wzrostowego

Kurs funta do dolara kontynuuje wzrosty

Już za kilkadziesiąt minut poznamy decyzję BoE w sprawie stóp procentowych. co prawda nikt nie spodziewa się aby Bank Anglii dokonał jakiejś zmiany, niemniej wydarzenie to może mieć wpływ na pary walutowe z funtem brytyjskim. Oprócz samej decyzji, o godzinie 13:30 przemawiać będzie prezes banku – Mark Carney, wtedy też zmienność na GBP może być podwyższona

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na parę walutową GBP/USD, w ostatnim czasie obserwujemy sentyment wzrostowy. Kurs wybił się powyżej okrągłego poziomu 1,30 USD i przetestował go do drugiej strony, dlatego należy oczekiwać kontynuacji trendu. Jeżeli strefa zaznaczona kolorem zielonym zostanie pokonana, wzrosty mogą przyspieszyć. O większej korekcie można z kolei mówić dopiero w momencie powrotu poniżej poziomu 1,30 USD.

Wykres GBP/USD
GBP/USD interwał D1

Patrząc z kolei na aktualną sytuację pandemiczną, na początku tygodnia uległa ona wyraźnej poprawie, niemniej jak widać po ostatnich dwóch dniach, ostatnie cofnięcie było jedynie chwilową korektą, a liczba zarażeń ponownie rośnie. Tak jak pisaliśmy w poprzednich analizach, chwilowe cofnięcie nie wróży jeszcze zmiany tendencji. Sytuacja wciąż jest poważna a do opanowania wirusa jeszcze daleka droga.

Liczba zarażonych 6 sierpnia
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 6 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek. Podczas dzisiejszej sesji jednym z ważniejszych wydarzeń będzie decyzja BoE ws stóp procentowych, którą poznamy już za niespełna godzinę. Z kolei przemówienie prezesa – Marka Carney’a zaplanowana jest na godzinę 13:30

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here