Naga Marketswielka brytania, funtPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Nastroje na rynku akcji wciąż pozostają pozytywne. Najważniejszym  wydarzeniem ostatnich dni było długo wyczekiwane porozumienie, które zostało podpisane przez prezydenta USA i wicepremiera, co może przekładać się an dalszą zwyżkę indeksów giełdowych. W dzisiejszym kalendarzu znajdziemy sporo odczytów makroekonomicznych, dlatego też nie powinniśmy narzekać na brak zmienności. Co słychać na rynku?


Dobre nastroje na rynku akcji

Analitycy mForex napisali: “Wyścig amerykańskich indeksów po historyczne szczyty nabrał w czwartek rozpędu w związku z finalizacją umowy handlowej pomiędzy USA i Chinami oraz oznakami utrzymania się silnego popytu konsumpcyjnego. Russell2000 zyskał 1.15%, Nasdaq Composite blisko 1%, Dow Jones 0.9%, a S&P500 0.7%”. Podczas wczorajszej sesji najlepiej radziły sobie spółki technologiczne i finansowe, a to w związku z dobrymi wynikami wynikami opublikowanymi przez Taiwan Semiconductor Manufacturing i Morgana Stanleya. Nic nie wskazuje więc na to, aby w najbliższym czasie miało dojść do większego załamania na rynku akcji. Niemniej trzeba pamiętać, że wraz z wybijaniem kolejnych maksimów ryzyko korekty rośnie.

Kurs funta do dolara przed danymi z Wielkiej Brytanii

Podczas dzisiejszej sesji o godzinie 10:30 poznamy ważne dane z Wielkiej Brytanii, będzie to sprzedaż detaliczna za grudzień. Z reguły funt brytyjski dynamicznie reaguje na tego typu odczyty, dlatego też spodziewamy się dziś większej zmienności na parze walutowej GBPUSD. Dodatkowo podczas sesji amerykańskiej publikowane będą odczyty z USA, co również powinno się przełożyć na pary walutowe z dolarem w tym także “kabla”.

Patrząc technicznie na kurs funta to dolara, w ostatnim czasie doszło do obrony kluczowego wsparcia przy okrągłym poziomie 1,30 USD. W ostatnich analizach dotyczących tej pary walutowej wspominaliśmy o budującym się układzie harmonicznym zapowiadającym wzrosty. Jeżeli miałby się on wypełnić, notowania powinny osiągnąć poziom 1,3260, czyli punkt X wspomnianej struktury harmonicznej. W wędrówce na wyższe poziomy może pomóc fakt, że wczoraj doszło do wybicia linii trendu, tak długo jak kurs będzie się utrzymywał powyżej – obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał H4

Zobacz także: Christine Lagarde (EBC) wzywa do zachowania “czujności” wobec stymulacji polityki monetarnej

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na piątek 17 stycznia

Przed nami ostatnia sesja w tym tygodniu. Większośc ważnych odczytów makroekonomicznych już za nami, dzisiejsza sesja powinna dostarczyć okazji do zajęcia pozycji. Podczas sesji europejskiej poznamy między innymi dane z Szwajcarii (wskaźnik CPI), Wielkiej Brytanii (sprzedaż detaliczna) i strefy euro (wskaźnik CPI). Z kolei w godzinach popołudniowych publikowane będą odczyty ze Stanów Zjednoczonych, szereg danych poznamy o godzinie 14:30 i 16:00. Jako pierwsze światło dzienne ujrzą dane z rynku nieruchomości, z kolei w dalszej części sesji będa to między innymi produkcja przemysłowa oraz indkes nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan. Dodatkowo o godzinie 15:00 przemawiać będzie członek  FOMC – harker, a o 18:45 – Quarles.

Kalendarz wydarzeń makro na piątek
Kalendarz na piątek, źródło: investing
Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Już 12 lutego o godz. 19:00 spotkanie z Andrzejem Haraburdą: "Porady byłego zawodowego tradera"Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here