Naga MarketsBrexit i kurs funtaŚrodowa sesja rynku akcji w USA była raczej mieszana. Inwestorzy nie poznali żadnych kluczowych danych, które mógłby w znaczący sposób wpłynąć na rynki, widać wyczekiwanie na kolejne wiadomości dotyczący wymiany handlowej USA z Chinami. Czego oczekiwać na sesji w czwartek?


Czego spodziewać się na czwartkowej sesji?

Oprócz konfliktu handlowego, należy również zwrócić uwagę na to co dzieje się na funcie brytyjskim. Premier UK – Boris Johnson dopiął swego i doprowadził do wstrzymania pracy parlamentu. Można powiedzieć, że jest to jednoznaczne z tym że ustawa dotycząca zablokowania twardego Brexitu nie wejdzie w życie. Hard Brexit jest więc możliwy. W dzisiejszym kalendarzu warto zwrócić uwagę na odczyt PKB z Francji (8:45), a także dane o bezrobociu z Niemiec (9:55). Po południu poznamy także odczyt PKB dla Stanów Zjednoczonych – godzina 14:30. Inwestorzy nie powinni więc narzekać na brak ruchów na rynku. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja na GBPUSD oraz niemieckim indeksie DAX.

Kurs funta do dolara wraca do spadków

Para walutowa GBPUSD wraca do spadków. Wczorajszy ruch w dół rozpoczął się w nieprzypadkowym miejscu – było to górne ograniczenie układu Overbalance, który do dłuższego czasu utrzymuje spadki na tym rynku. Dodatkowo pomogły doniesienia z Wielkiej Brytanii, z których wynika, że parlament wytrzyma swoją pracę. Technicznym oporem pozostaje więc wspominane górne ograniczenie struktury 1:1. Z kolei aktualnie rynek ma szansę na test szerokiej strefy wsparcia przy 1,2100.

Wykres GBPUSD
GBPUSD H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX bez wyraźnego kierunku

Na niemieckim indeksie giełdowym można zauważyć szeroką formację odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Od wczorajszej analizy niewiele się zmieniło, strefy wsparcia i oporu pozostają więc bez zmian. Strefa oporu, która jest za razem linią szyi, znajduje się w rejonach 11830 pkt. Jeśli chodzi o wsparcie, to wynika z położenia lewego i prawego ramienia formacji – okolice 11460 pkt. Lokalnie rynek wpada w konsolidację, pomimo mocnego tąpnięcia na wczorajszej sesji, spadki zostały odrobione. Intraday można wziąć pod uwagę poziom 11690 pkt, który był wyznaczany podczas wczorajszej analizy porannej. 

Wykres indeksu DAX
DAX H4

Zobacz także: Akcje CD Projekt biją kolejne rekordy, kurs akcji CDR najwyżej w historii!

Kalendarz makro na czwartek 29 sierpnia

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek
Kalendarz makro na czwartek Źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here