Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs funta pod kreską, Wielka Brytania zaostrza lockdown
Kurs funta traci na początku tygodnia

Kolejne ograniczenia, i lockdowny w Europie stają się faktem, co nie jest dobrą wiadomością dla indeksów giełdowych. Decyzje poszczególnych rządów odbijają się także na kursach walut. Funt brytyjski traci w poniedziałek o poranku najmocniej, ponieważ Wielka Brytania zdecydowała, że od czwartku lockdown zostanie zaostrzony. Kurs GBPUSD znalazł się dziś o poranku poniżej poziomu 1,29 USD.

  • Podczas sesji azjatyckiej obserwujemy odbicie na głównych indeksach
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na nieco wyższe otwarcie dzisiejszego handlu, DAX ma rozpocząć sesję około 50 punktów wyżej
  • Kurs EUR/USD znajduje się o poranku w rejonach poziomu 1,1635 USD

Kurs funta brytyjskiego rozpoczyna tydzień od spadków

Boris Johnson zapowiedział, że od 5 listopada do 2 grudnia w Wielkiej Brytanii będzie trwał lockdown. Jeżeli nie uda się wyhamować pandemii, ograniczenia mogą zostać przedłużone nawet do przyszłego roku. Od czwartku zamknięte zostaną sklepy (poza punktami sprzedaży niezbędnych produktów), puby i restauracje. Szkoły i uniwersytety mają pozostać otwarte. Z podwoda tych doniesień kurs funta traci na początku nowego tygodnia. Jedynym pozytywnym aspektem dla brytyjskiej waluty są informacje płynącej z Bloomberg, gdzie mówi się o tym, że Unia Europejska i Wielka Brytania zbliżają się do porozumienia w jednej z kwestii spornych jaką są prawa połowowe.

Patrząc technicznie na kurs GPB/USD na interwale H4, znajduje się on w tendencji spadkowej. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmiennie, istnieje spora szansa na test wsparcia przy poziomie 1,2870. Miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz mierzenia 61,8% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Oporem pozostaje z kolei linia poprowdzona po ostatnich wierzchołkach.

Wykres GBP/USD
GBPUSD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 2 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 2 listopada. Podczas sesji europejskiej poznamy między innymi wskaźnik PMI dla przemysłu z Niemiec, Wielkiej Brytanii, czy strefy euro. Z kolei po południu opublikowane zostaną dane dotyczące wydatków konsumpcyjnych w USA, a także wskaźnik ISM dla sektora przemysłowego.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here