Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówWczorajsza sesja przyniosła spadki zarówno na europejskim, jak i amerykańskim rynku akcji. Ruchy być może nie były duże, niemniej widać, że poniedziałkowe odbicie było krótkotrwałe i indeksy wracają do tendencji spadkowej. Należy także wspomnieć o funcie brytyjskim, gdzie wczoraj pojawiła się dynamiczna reakcja popytowa na prawie 100 pipsów. Zapraszamy na poranny przegląd rynków. Czego spodziewać się po środowej sesji?


Czego spodziewać się na sesji w środę?

Podczas sesji azjatyckiej nie były publikowane żadne istotne odczyty makro, przez co zmienność pozostawała na standardowym poziomie. Niestety podobnie wygląda sesja europejska, dziś nie poznamy żadnych ważnych danych. Odczyty makro będą publikowane dopiero w godzinach popołudniowych. O 14:30 poznamy dane o inflacji z Kanady. Następnie o 16:00 opublikowane zostaną dane z rynku nieruchomości w USA. Kolejne odczyty poznamy 30 minut później będą to aktualne zapasy ropy naftowej. Z kolei najważniejszym wydarzeniem dnia może okazać się publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC – godzina 20:00.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę Źródło: investing.com

Kurs funta brytyjskiego odbija od kluczowego wsparcia

Para walutowa GBPUSD zareagował wczoraj na słowa Angeli Merkel, rynek ruszył niemal 100 pipsów po słowach Kanclerz Niemiec. Angela oznajmiła, że przemyśli kwestie dotyczące praktycznych rozwiązań co do granicy pomiędzy Irlandią i Irlandią Północną, co złagodziło wcześniejszą wypowiedź Donalda Tuska, który na Twitterze skrytykował Borisa Johnsona, twierdząc, że opowiadanie się przeciwko backstopowi bez jednoczesnej propozycji nowego realnego rozwiązania jest jednoznaczne z wyborem twardej granicy pomiędzy UE a Wielką Brytanią. Technicznie kurs funta od dłuższego czasu znajduje się w tendencji spadkowej, niemniej reakcja wzrostowa pojawiła się przy kluczowym wsparciu. Strefa wypadająca w rejonach 1,2100 od trzech tygodni powstrzymuje dalsze spadki, jest to wręcz idealne miejsce do wykonania korekty wzrostowej. Jeśli obecna świeca W1 zakończy się wzrostowo, istnieje szansa na ruch korekcyjny nawet w kierunku 1,2400. Trzeba jednak pamiętać, że każdy kolejny test zwiększa ryzyko wybicia dołem.

Wykres GBPUSD
GBPUSD W1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX wraca do tendencji spadkowej?

Dax co prawda wybił górą wspominaną wcześniej strukturę Overbalance, jednak wczoraj cena ponownie wróciła do środka układu. Nie doszło do pokonania współczynnika 127,2% Fibonacciego, dlatego zgodnie z metodologią układ obowiązuje. Tak długo jak kurs utrzymuje się poniżej poziomu 11665 pkt, obowiązuje tendencja spadkowa. Rozważając jednak scenariusz alternatywny, trzeba pamiętać, że kluczowa strefa oporowa wypada w okolicach 11830 pkt. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, głównym scenariuszem są dalsze spadki i i wybicie nowych minimów. Dopiero pokonanie tej bariery podażowej, mogłoby się przyczynić do większych wzrostów.

Wykres DAX
DAX H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here