Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePierwsza sesja w nowym tygodniu handlowym przebiegła w pozytywnych nastrojach. Pomimo, że w Wielkiej Brytanii po raz kolejny głosowanie nad umową Brexitową wynegocjowaną przez Borisa Johnsona zostało przełożone, kurs funta zdołał wyjść powyżej poziomu 1,30 USD. Temat Brexitu na pewno pozostanie istotny w tym tygdoniu i każde nowe doniesienia będa wpływac na pary walutowe z GBP, a także na indeksy giełdowe. Zobaczmy jak wyglądają wykresy GBPUSD i niemieckiego Daxa we wtorkowy poranek.


Kurs funta coraz wyżej

Wczoraj kurs funta do dolara zdołał wyjść powyżej poziomu 1,30 USD. Pomimo, że tak naprawdę nie pojawiły się żadne kluczowe doniesienia, to pary z GBP podążały na coraz wyższe poziomu. Podczas dzisiejszej sesji europejskiej brakuje odczytów makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na większą zmienność. Niemniej po południu poznamy dane z Kanady i USA, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na zachowanie USD i CAD. Godziny 14:30 i 16:00 powinny być więc bacznie obserwowane przez inwestorów. Jeśli chodzi o funta, tutaj każde doniesienia w sprawie Brexitu mogą w dalszym ciągu powodować większą zmienność, szczególnie te negatywne, kurs GBP jest “wygrzany” po ostatnich silnych wzrostach i ewentualne rozczarowanie może doprowadzić do szybkiej i dynamicznej korekty.

Brexit: Goldman jest zdania, że kurs funta do dolara GBPUSD może osiągnąć poziom 1,35 USD

Kurs GBPUSD powyżej 1,30 USD

Kurs funta brytyjskiego GBPUSD zdołał wyjść wczoraj na chwilę powyżej poziomu 1,30 USD. Tendencja pozostaje więc wzrostowa. W przypadku jej utrzymania, niewykluczony jest ruch w kierunku poziomu 1,3160, gdzie znajdują się szczyty z maja ubiegłego roku. Z kolei w przypadku cofnięcia, wszystkie pokonane w ubiegłym tygodniu opory będą działać zgodnie z zasadą biegunowości jako wsparcie dla kupujących. Najbliższym takim miejscem jest strefa przy 1,2870, gdzie znajduje się wczorajsze minimum.

Wykres gbpusd
GBPUSD interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX w tendencji wzrostowej

Wczorajsza sesja na niemieckim indeksie giełdowym DAX przebiegła w pozytywnych nastrojach, tym samym sentyment z ubiegłego tygodnia jest kontynuowany. Aktualnie brakuje sygnałów podażowych, gdyby jednak doszło do korekty spadkowej to patrząc na interwał D1, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy poziomie 12 450 pkt. Wcześniej należy jeszcze zwrócić uwagę na poziom 12 575 pkt, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu Overbalance. Oporem pozostaje strefa przy 12 860 pkt, jeżeli nic nie popsuje nastrojów, to istnieje spora szansa na jej test podczas dzisiejszej sesji.

Wykres Daxa
DAX interwał H4

Kalendarz makro na wtorek 22 października

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here