Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs funta (GBP/USD) po 1,3600 przed decyzja BoE
GBP/USD pod kreską

W ostatnich dniach kurs funta do dolara miał wyraźny problem z kontynuacją wzrostów. Każdorazowe wyjście powyżej poziomu 1,37 skutkowało cofnięciem, co w konsekwencji doprowadziło do rozpoczęcia korekty spadkowej. Dziś inwestorzy będą się skupiali na decyzji Banku Anglii (BoE) w sprawie stóp procentowych, którą poznamy o godzinie 13:00. Co dalej z kursem GBP/USD?

  • Bitcoin kontynuuje wzrosty, cena powyżej 37500 USD
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję mieszanie, Dow Jones zyskał 0,12%, S&P500 zamknął się 0,1% wyżej, a Nasdaq stracił 0,02%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie sesji DAX ma rozpocząć dzień w rejonach wczorajszego poziomu zamknięcia
  • Kurs EUR/USD wyhamowuje spadki tuż przed 1,20 USD

Kurs funta (GBP/USD) pod kreską

O ile raczej nikt nie spodziewa się zmiany poziomu stóp procentowych w Wielkiej Brytanii podczas dzisiejszego posiedzenia Banku Anglii, tak wydarzenia tej rangi zawsze mogą oddziaływać na kurs walutowy, szczególnie jeżeli bank centralny czymś zaskoczy rynku. Decyzję BoE poznamy o 13:00.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na kurs funta do dolara, notowania znajdują się w korekcie spadkowej. Przecena przyspieszyła po tym jak przy kolejnej z rzędu próbie doszło do wybicia linii poprowadzonej po ostatnich dołkach.

Aktualnie niewykluczony jest więc ruch w kierunku poziomu 1,3570, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z dolnego ograniczenia układu 1:1 oraz mierzenia 61,8%. Jeżeli poziom ten zostałaby wybity, kolejna podpora dla kupujących wypada na wysokości kolejnego mierzenia Fibo -78,6%.

Wykres GBP/USD

GBPUSD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 4 lutego 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 4 lutego. Dziś o poranku poznamy Wskaźnik IHS Markit Construction PMI z Niemiec, a także PMI dla sektora budowlanego z Wielkiej Brytanii, następnie o 11:00 opublikowana zostanie sprzedaż detaliczna ze strefy euro. Niemniej inwestorzy mogą wyczekiwać na decyzję Banku Anglii, która zostanie podana o godzinie 13:00. Później poznamy jeszcze dane o zadeklarowanych bezrobotnych z USA.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt szterling | sp 500 index | ropa prognozy | usa 500 | kurs.funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here