Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs funta (GBP) przed decyzją BoE
Funt brytyjski (GBP)

Przed nami kolejna ciekawa sesja handlowa. Dziś poznamy aż dwie decyzje banków centralnych. O poranku swój komunikat wyda Szwajcarski Bank Narodowy (9:30) z kolei o 14:00 poznamy decyzję Banku Anglii. Zapowiada się wiec ciekawy dzień. Pomimo, że rynki nie oczekują zmiany poziomu stóp procentowych w obu przypadkach, tak posiedzenia mogą przynieść podwyższoną zmienność na franku szwajcarskim i funcie brytyjskim.

  • Wczoraj na rynku akcji obserwowaliśmy mieszane nastroje, ostatecznie indeksy w USA zakończyły dzień pod kreską, Dow Jones stracił 0,65%, S&P500 stracił 0,36%, z kolei Nasdaq zdołał zamknąć się 0,15% wyżej
  • Większość azjatyckich indeksów znajduje się pod kreską, na niewielkim plusie znajdziemy jedynie indeksy z Chin
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na otwarcie około 70 punktów poniżej wczorajszego poziomu zamknięcia
  • Rosną obawy o drugą falę pandemii, wczoraj odnotowano niemal 140 tysięcy nowych przypadków zarażeń koronawirusem

Kurs funta brytyjskiego zawraca

Patrząc na wykres GBP/USD możemy zauważyć, że ostatnie wzrosty wyraźnie wyhamowały. Kurs wymazał już 50% ostatniej fali w górę, a ponowna nieudana próba wyjścia powyżej strefy oporu przy 1.2650, może skutkować pogłębieniem korekty spadkowej.

Patrząc technicznie na wykres kursu funta do dolara, możemy być świadkami budowania się szerokiej struktury korekty prostej. Jeżeli taki układ miałby się pojawić, musilibyśmy zobaczyć wybicie wsparcia przy 1,2460. Wtedy też jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować poziom 1,2340, gdzie znajduje się geometria 1:1, mierzenie 61,8% oraz wcześniejsze reakcje cenowe.

Wykres GBP/USD
Kurs GBP/USD traci przed decyzją BoE

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo

We wtorek doszło do wyznaczenia nowego rekordu w dziennej liczbie nowych zachorowań, a wczoraj wartość ta była bardzo zbliżona do tego poziomu. W środę blisko 140 tysięcy testów na obecność COVID-19 dało wynik pozytywny. Sytuacja związana z koronawirusem wciąż jest poważna. Warto także dodać, że nowe ogniska choroby pojawiają się także w Chinach, dlatego tez Pekin zdecydował się 2 dni na przywrócenie obostrzeń.

Rosnie liczba zachorowań na koronawirusa
źródło: worldometers.info

Wczorajszy dzień rozpoczął się bardzo pozytywnie, choć nie było widać jakichś mocno szalonych wzrostów. Rynki nie przejmowały się eskalacją konfliktów pomiędzy obiema Koreami oraz pomiędzy Indiami oraz Chinami. W zasadzie również tylko przez moment rynek przejął się kolejnymi negatywnymi informacjami dotyczącymi koronawirusa w USA. Warto zanotować jednak, że w Teksasie ilość osób hospitalizowanych wzrosła w przeciągu 24 godzin o ponad 10% – napisali analitycy XTB.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 18 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na czwartek 18 czerwca. Podczas dzisiejszej sesji poznamy aż dwie decyzje banków centralnych. O godzinie 9:30 o poziomie stóp procentowych będzie decydował Szwajcarski Bank Narodowy, z kolei o 13:00 poznamy komunikat Banku Anglii. Po południu, o 14:30 poznamy także wskaźnik przemysłowy Fed z Filadelfii oraz tygodniowe dane o bezrobotnych.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here