Naga Markets



Kurs funta do dolara GBPUSD przed danymi z rynku pracy w UKPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Wczoraj zmienność była niewielka, a to z racji święta w USA i Kanadzie, przez co tamtejsze rynki finansowe były zamknięte. Dziś ruchy powinny być zdecydowanie większe z racji kilku ważnych wskaźników makroekonomicznych, które poznamy w najbliższych godzinach. Inwestorzy będą zwracać szczególną uwagę na dane z brytyjskiego rynku pracy i indeks ZEW dla Niemiec i strefy euro. Jak wygląda kurs dolara do funta o poranku?


Kurs funta do dolara GBPUSD przed danymi z UK

Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą zwracać szczególną uwagę na to, co będzie się działo na rynku funta brytyjskiego. O godzinie 10:30 poznamy ważne dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Patrząc technicznie na kurs funta do dolara GBPUSD, uwaga inwestorów koncentrowała się w ostatnim czasie na okrągłym poziomie 1,30 USD i wydaje się, że w dalszym ciągu powinien on być kluczowy. Niemniej patrząc na interwał D1 można zauważyć rozległą formację głowy z ramionami. Dopóki kurs znajduje się poniżej linii zaznaczonej kolorem niebieskim, wydaje się, że to scenariusz spadkowy jest bardziej prawdopodobny.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1

Zobacz także: Japonia: Koronawirus wywoła recesję? Wzrost jena ograniczony

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na wtorek 18 lutego

Dzisiejszy kalendarz jest zdecydowanie ciekawszy od poniedziałkowego. Za nami już publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia RBA, na którym bank centralny zdecydował się pozostawić stpy procentowe na niezmienionym poziomie. Z kolei przed nami kilka ciekawych pozycji. O godzinie 10:30 poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy z kolei o 11 opublikowany zostanie wskaźnik ZEW pokazujący nastroje ekonomiczne w Niemczech i strefie euro. Popołudniowa sesja zapowiada się mniej ciekawie, jednak o 14:30 należy zwrócić uwage na sprzedaż przemysłową z Kanady. W godzinach wieczornych, o 20:00 przemawiać będzie członek FOMC – Kashkari.

Kalendarz makro na wtorek 17 lutego 2020
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com

Zobacz także: Kolejna giełda kryptowalut kończy działalność. W tle straty na ok. 130 mln USD

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here