Naga MarketsKurs funta GBP ostro w dół, wyjście z UE bez porozumienia jednak możliwe?Przed nami bardzo ciekawa sesja handlowa z dużą ilością odczytów makro. Niemniej nawet odkładając na bok wskaźniki makroekonomiczne sporo się dzieje, szczególnie na kursie funta brytyjskiego. Wiadomo no-deal Brexitu ponownie wróciło na rynki, pomimo wygranej przez Konserwatystów w czwartkowych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Co dalej z notowaniami GBPUSD?


Kurs funta niweluje ostatnie wzrosty

Dobre nastroje po wyborach w UK nie trwały długo. Jak się okazuje, solidna przewaga uzyskana przez partię Borisa Johnsona niesie za sobą nie tylko szansę na doprowadzenie procesu Brexitu do końca, ale także rodzi pewne duże zagrożenia. Johnson może bowiem chcieć przeprowadzić swój własny harmonogram Brexitu, który ma nie dopuścić do przedłużenia okresu przejściowego. Jest to jednoznaczne z tym, że Wielkiej Brytanii pozostanie niepełny rok na negocjacje z Unią Europejską. Biorąc pod uwagę to co działo się w ostatnich latach, 11 miesięcy moze nie wystarczyć, a to wiązałoby się ponownie z opuszczeniem UE bez umowy… W odpowiedzi na te doniesienia kurs funta dynamicznie tracił.

Patrząc technicznie na parę walutową GBPUSD, doszło do całkowitego zniwelowania wzrostów, które zostały wykonane na fali euforii wywołanej przez znaczącą wygraną Konserwatystów w wyborach w ubiegły czwartek. Niemniej warto zauważyć, że po odbiciu od okrągłego poziomu 1,35 USD, aktualna fala spadkowa jest niemal identyczna, jak ta z która mieliśmy do czynienia na przełomie września/października tego roku. Aktualnie okolice poziomu 1,3220 stanowią kluczowe wsparcie. W tej chwili kurs znajduje się nieznacznie poniżej, niemniej układ został wyznaczony na interwale D1, dlatego trzeba poczekać na zamknięcie dzisiejszej sesji. Jeśli poziom będzie broniony i rynek wróci powyżej, istnieje szansa na ponowny ruch w kierunku ostatnich maksimów. Niemniej w przypadku zanegowania struktury, spadki mogą w pierwszej kolejności przetestować wsparcie przy 1,30, gdzie znajduje się górne ograniczenie wcześniejszego zakresu konsolidacji.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1

Brexit: Krótki okres przejściowy może doprowadzić do trudnej sytuacji, uważa unijna urzędnik

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na środę 18 grudnia

Podczas środowej sesji zmienność powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie. Dziś poznamy szereg odczytów makroekonomicznych. Pierwsze dane będą publikowane już o godzinie 8:00, będzie to wskaźnik inflacji producenckiej z Niemiec. Kolejne odczyty są przewidziane na godzinę 10:00, 10:30 oraz 11:00. Sporo może dziać się również podczas sesji amerykańskiej. Co prawda z USA poznamy jedynie zmianę zapasów ropy naftowej – 16:00, niemniej wcześniej, o 14:30 publikowane będą dane z Kanady. Na dokładkę, w godzinach późno wieczornych, o 22:45 opublikowane zostaną wskaźniki z Nowej Zelandii.

Kalendarz makroekonomiczny na środę 17 grudnia
Kalendarz na środę

Zobacz także: Rajd św. Mikołaja widoczny na rynku od 100 lat. Donald Trump jako Grinch tegorocznego efektu?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here