Naga MarketsNiemicki indeks giełdowy DAX nurkujeEskalacja wojny handlowej pomiędzy Chinami i USA doprowadziła do wzrostu zmienności na rynku. Indeksy giełdowe zanurkowały,a na rynku walutowym najwięcej traci chiński Juan.  Dziś kalendarz makro nie jest bogaty w odczyty. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak decyzja RBA w sprawie stóp procentowych, o czym w kolejnym wpisie. W poranku skupimy się jednak na indeksach i kursie funta do dolara, który utknął w strefie wsparcia przy 1,2100. Zobaczmy ,jak prezentują się wykresy GBPUSDi indeksie DAX. 


Kurs funta w konsolidacji

Kurs funta wyhamował ostatnie silne spadki w strefie wsparcia przy 1,2100. Przypominając strefa wynika z dołków z 2017 i 2106 roku, co jak na razie skutecznie powstrzymuje dalszą wyprzedaż. Niemniej należy zauważyć, że kupujących również brakuje, a im dłużej rynek będzie się utrzymywał przy dołkach, tym większa szansa na pokonanie wsparcia. Patrząc na interwał D1, pojawiły się pierwsze świece mogące sugerować korektę wzrostową. Jeśli taki scenariusz miałby mieć miejsce, najbliższy opór wypada dopiero przy 1,2400, przestrzeni jest więc sporo. Jednak należy uważać, ewentualne pokonanie poziomu 1,2100, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży. Wpływ na GBP w dalszym ciągu wpływ mają doniesienia w sprawie Brexitu.

G BPUSD kurs funta brytyjskiego
GBPUSD D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX koryguje spadki

Dax zanurkował wczoraj na 4,4%! (na rynku kontraktów terminowych). Aktualnie obserwujemy spore, ponad 1% odbicie. Niemniej tendencja jest w dalszym ciągu spadkowa. Najbliższy opór stanowi górę ograniczenie układu Overbalance, które dodatkowo wypada w strefie przy 11 825 pkt. Jeśli poziom zostanie wybroniony, będzie to dobre miejsce do rozpoczęcia kolejnej fali wyprzedaży.

DAX indeks niemiecki
DAX interwał H1

Kalendarz makro na wtorek 6 sierpnia

Kalendarz makro 6 sierpnia 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here