Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePrzed nami druga sesja handlowa w tym tygodniu. Wczoraj zmienność utrzymywała się raczej na standardowym, jak na poniedziałek, poziomie. Dziś ruchy mogą być nieco większe, a to z racji większej ilości danych makro. Jeśli chodzi o kurs funta brytyjskiego, to o godzinie 10:30 poznamy dane odnośnie wynagrodzeń, także ilość nowych wniosków dla bezrobotnych. Po publikacji zmienność na parach z GBP powinna być większa. Jeśli chodzi natomiast o samą parę GBP/USD, to warto także zwrócić uwagę na odczyty z USA. Najważniejszym z nich będzie sprzedaż detaliczna, której wynik poznamy o godzinie 14:30. Dodatkowo należy także wziąć pod uwagę wystąpienie prezesa FED, które będzie mieć miejsce o godzinie 19:00, niemniej Powell nie powinien już zaskoczyć, inwestorzy są już przekonani co do obniżki stóp procentowych na lipcowym posiedzeniu. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i parze walutowej GBP/USD.


Kurs funta GBP będzie spadał?

Kurs funta brytyjskiego nie ma siły wykonać nawet większej korekty wzrostowej. Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się szansa na wzrosty, której rynek nie wykorzystał. Opór w rejonach 1,2570 okazał się zbyt silny, a dopiero jego pokonanie może się przełożyć na większe wzrosty. Dziś po godzinie 10:30 na tej parze walutowej powinniśmy zobaczyć większą zmienność. Uważać należy też o 14:30 – podczas publikacji z USA. Jeśli chodzi o wsparcie, kluczowy jest poziom 1,2510. Patrząc na interwał H4, w ubiegłym tygodniu doszło do zanegowania lokalnej tendencji spadkowej – rynek wybił górą układ Overbalance który obowiązywał ostatniej na fali spadkowej, która ma nieco ponad 300 pipsów. Aktualnie istnieje jeszcze szansa na ponowny ruch korekcyjny, niemniej powrót ceny poniżej poziomu 1,2510, będzie oznaczał, że wracamy do głównej tendencji, która jest spadkowa.

Cena funta do dolara GBPUSD 16 lipca 2019

DAX zmienia tendencję na spadkową

Dax zgodnie z wczorajszą analizą przetestował strefę oporową przy poziomie 12 400 pkt. Zmienność była dość spora jak na poniedziałek. Dynamika wzrostów po godzinie 9:00 była duża, niemniej zaraz po dynamicznym wystrzale w górę, nastąpiła równie dynamiczna wyprzedaż, co sprowadziło kurs w rejony minimów. Druga część sesji to powolne odrabianie strat. Ostatecznie Dax zakończył poniedziałkową sesję na plusie, co doprowadziło do przełamania złej passy, która trwała od 5 dni. Pomimo wzrostów, cena utrzymuje się nieznacznie poniżej strefy oporowej przy poziomie 12 400 pkt, która pozostaje kluczowa. Jeśli dziś dojdzie do jej wybicia górą, zostanie wygenerowany sygnał wzrostowy. Z drugiej strony odbicie się w tym miejscu, może doprowadzić do ruchu w kierunku poziomu 12 200 pkt. Jednak jeśli dobre nastroje w USA będą się utrzymywać, o scenariusz spadkowy może być ciężko. Z drugiej strony jeśli w USA zobaczymy wreszcie większą korektę, to biorąc pod uwagę ostatnią słabość Daxa, korekta może przybrać na sile. Należy więc uważnie obserwować także sytuację za oceanem.

Indeks DAX 16 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

NASDAQ coraz wyżej

Amerykańskie indeksy nie mają dość. Wczorajsza sesja, pomimo małej zmienności, przynosi kolejne rekordy. NASDAQ utrzymuje się w wyraźnej tendencji wzrostowej i łapanie szczytu nie wydaje się na pewno dobrym pomysłem. Oczywiście im wyżej jesteśmy, tym większe ryzyko wykonania korekty spadkowej, niemniej sygnałów do spadków na razie brakuje. W przypadku ruchu korekcyjnego aktualne są dwa wsparcia. Najbliższe wypada przy poziomie 7870 pkt, gdzie znajdują się ostatnie wybite maxima z kwietnia. Kolejnym wsparciem jest poziom wynikający z układu 1:1 – 7807 pkt. Dopiero jego pokonanie, może otworzyć drogę do większej korekty spadkowej.

Indeks NASDAQ 16 lipca 2019

Kalendarz makro na wtorek 16 lipca

Kalendarz makroekonomiczny 15 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here