Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Kurs funta do dolara wkrótce powyżej 1,30 USD?
Poranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowe

Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą się skupiać między innymi na publikacjach wskaźników PMI dla państw europejskich, poznamy także wskaźnik ISM z USA. Ponadto należy pamiętać o trwających rozmowach pomiędzy USA, a Wielką Brytanią, która kończą się jutro. Jak na razie funt radzi sobie całkiem dobrze, kurs GBP/USD wybił dziś w nocy ważny opór, dlatego też możliwy jest atak na strefę przy 1,30 USD.

  • Indeksy w USA zakończyły wtorkową sesję na plusie, Dow Jones i S&P500 zyskały odpowiednio 1,2% i 0,83%, z kolei Nasdaq zamknął się 0,74% wyżej
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na płaskie otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD ponownie testuje opór w rejonach 1,1750 USD
  • Kurs funta zmienia sentyment na wzrostowy?

Korekta wzrostowa czy zmiana trendu na GBP/USD ?

W ostatnich dniach możemy obserwować wyraźne odbicie na kursie funta brytyjskiego w ujęciu do dolara amerykańskiego, co ma nie tylko związek ze słabością USD, ale także z toczonymi rozmowami pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską.

Jak donosi Bloomberg Wielka Brytania miała wystosować pisma do Unii Europejskiej, w których poruszane są takie sektory życia jak rybołówstwo, wsparcie ze strony Państwa, egzekwowanie prawa, koordynacja życia społecznego oraz zagadnienia związane z energią i mobilnością.

Przed nami długa droga, ale jeśli uda się rozwiązać inne problematyczne kwestie, nie wygląda na to, by rybołówstwo przeszkodziło porozumieniu – komentuje jeden z dyplomatów UE.

Ryzykiem dla GBP pozostaje jednak wprowadzenie ujemnych stóp procentowych przez Bank Anglii, szef BoE powiedział, że co prawda decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak zwrócił uwagę na spadek cen nieruchomości i powiedział, że dalej to przestrzeń do dalszego luzowania polityki.

Patrząc z kolei technicznie na kurs GBP/USD, doszło do wybicia spadkowego układu 1:1, co może zapowiadać ruch w kierunku strefy oporowej przy 1,30 USD. Jeżeli i ona zostałaby pokonana, wzrosty na kursie funta mogą przybrać na sile.

Wykres GBP/USD
GBP/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 1 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 1 października. Dziś inwestorzy będą się skupiać na danych PMI. O godzinie 9:55 poznamy wskaźnik PMI dla przemysłu z Niemiec, z kolei o 10:30 z Wielkiej Brytanii. Po południu, o 14:30, 15:45 i 16:00 poznamy także szereg odczytów z USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here